Klacht: zeer slechte kwaliteit schoenen

GeadeWinkel op 09 oktober 2019 over Belizita in de categorie Internetshops - Schoenen

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
ā³ Wacht op reactie
Bedrijf Belizita
Status Open
Datum 9 oktober 2019

Een klant heeft schoenen besteld via de Facebookadvertentie van Belizita, maar ontving een product dat niet overeenkomt met de afbeelding op de website. De kwaliteit van de schoenen is slecht en de klant wil ze terugsturen, maar vreest hoge kosten voor verzending naar China. Daarnaast merkt de klant op dat negatieve opmerkingen op de Facebookpagina worden verwijderd.

Mijn Klacht:

Op facebook heb ik advertentie van hun schoenen gevonden, zagen er erg mooi uit, dure schoenen die leuk waren afgeprijsd. Na ongeveer 4 weken heb ik van de weeg de schoenen gekregen die helemaal niet lijken op wat op hun website staat. De schoenen zijn lelijk en niet goed afgewerkt. Ik wil de schoenen helemaal niet, maar terugsturen naar China gaat mij ook veel extra kosten.Ik dacht met een nederlands bedrijf van doen te hebben maar fungeert schijnbaar alleen als tussen persoon. Zodra je op hun facebook pagina een opmerking plaatst wordt deze er van af gehaald. Kunnen niet tegen kritiek.

Gewenste Oplossing:

Ben tevreden als ik mijn geld terug krijg, zonder dat ik bergen papier hoef in te vullen ivm douane etc en zonder extra kosten voor het terug sturen.

Bericht van Robin van Klacht.nl

6 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst over deze klacht over Belizita

Bericht van Robin van Klacht.nl

6 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst dat deze klacht over Belizita nog niet in behandeling is genomen.

Alle klachten die gemeld zijn door GeadeWinkel
💡

Tip van onze consumentenexpert

Bij online aankopen heeft u altijd 14 dagen bedenktijd (herroepingsrecht). De webshop moet de aankoopprijs binnen 14 dagen na retour terugbetalen.

Bron: Europese Richtlijn Consumentenrechten