Mijn Klacht:
Ik heb in 2017 een winkel overgenomen. Hierbij is het oude contract voor telefonie niet opgezegd of omgezet door de vorige eigenaar. Doordat ik gebruik maakte van de telefonie in de winkel ben ik zelf de facturen gaan betalen die nog op naam stonden van de vorige eigenaar.
Toen ik later een mail kreeg van Belcentrale dat de telefoonlijnen vervangen moesten worden omdat ik anders geen telefonie meer had is er een monteur geweest die nieuwe toestellen kwam plaatsen en installeren.
In de mail werd aangegeven dat dit geheel gratis was.
Toen de monteur langs kwam in de winkel vroeg hij of ik zijn uren even af kon tekenen. Ik nam de eerste pagina door en zag dat er stond dat hij een half uur bezig is geweest en daar geen kosten aan verbonden waren. Wij hadden immers al Belcentrale en zoals in de mail beschreven was alles gratis.
Wat niet in de mail stond was dat er gelijk een verlenging van het contract aan vast zat voor 3 jaar. Dit is ook niet aangegeven door de installateur want die vroeg immers of ik even wilde tekenen zodat hij zijn uren kon verantwoorden.
Echter stond dit wel door de tekst heen op pagina 2 van de werkbon.
Wij waren niet van plan om het contract te verlengen en het bijna aflopende contract dat stilzwijgend verlengd zou worden had maandelijks opgezegd kunnen worden.
Nu kun je natuurlijk zeggen dat je de werkbon goed moet lezen voordat je hem tekent, maar zoals ik opmaakte uit de mail ging het om een vervanging van de toestellen en niet om een contract. Ik had het druk in de winkel en dacht te tekenen voor het omzetten van de lijnen.
Naar mijn idee is dit pure oplichting en kunnen we spreken van dwaling of misleiding. Een nieuw contract moet toch ook worden aangegeven en op onjuistheden (eigenaar van contract) worden gecontroleerd?
Ik heb nu een veel goedkopere aanbieder dus ben overgestapt. Conclusie Belcentrale: contractbreuk met een boete van ruim 1600 euro
Gewenste Oplossing:
Als het contract terug wordt gedraaid tot onbepaalde tijd zodat deze kosteloos kan worden beëindigd.

