Klacht: Basic fit onterechte afhandeling van klacht

user-1264082 op 04 april 2016 over Basic Fit in de categorie Sportclub/-school

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Basic Fit has resolved this complaint
Klacht opgelost op 6 april 2016
Reactie van het bedrijf:

Beste Said, Bedankt voor je bericht. Ik vind het vervelend om te horen dat er spullen van jouw in 1 van onze vestigingen zijn ontvreemd. Echter zijn wij hier niet voor aansprakelijk. We adviseren je aangifte te doen en de...

Klanttevredenheid: 1.0/10 ★☆☆☆☆
Bedrijf Basic Fit
Categorie Sportclub/-school
Status Opgelost
Datum 4 april 2016

Een klant van Basic Fit heeft geklaagd over de diefstal van zijn spullen uit een kluis in de sportschool in Den Haag. Hij stelt dat de kluis, die hij voor het sporten had afgesloten, open werd aangetroffen met inbraaksporen en dat de kwaliteit van de kluizen onvoldoende is om diefstal te voorkomen. De klacht is inmiddels opgelost.

Mijn Klacht:

Ik heb het volgende naar Basic-Fit verstuurd per mail;

========================================================

Op zondag, 28 februari 2016 om 14.30u zijn mijn spullen gestolen uit een gesloten kluis in de Sportschool Basic Fit de Werf te Den Haag. Ik ben gaan sporten en heb alvorens het sporten netjes mijn spullen in een kluisje gedaan. Na het sporten trof ik mijn kluisje open met inbraaksporen. Ik weet 100% zeker dat mijn kluisje dichtzat voor het sporten. Het betreft een kleedkamer en er hangen geen bewakingsbeelden.

De kluizen zijn van dun materiaal en mijn slot is niet getrokken noch geknipt. De kluis is verbogen waardoor makkelijk een kwaadwillende kan graaien. Door niet in beter kwalitatief kluizen te investeren word ik als klant nagelaten met de schade.

Ik had uw collega Dave Rombouts van de Werf te Den Haag gesproken over mijn gestolen spullen en deze vertelde mij dat het mijn eigen aansprakelijkheid is. Het feit dat Basic Fit een exoneratiebeding doet door middel van een bordje hangt, waarop staat dat de Basic Fit niet aansprakelijk is voor verloren of gestolen spullen, wil niet zeggen dat de Basic Fit niet aansprakelijk is voor mijn gestolen spullen.

Er is sprake van grote nalatigheid door de sportschool, omdat ik heb vernomen van uw collega dat er een onderzoek gaande was naar een verdachte die meerdere slachtoffers in het verleden heeft gemaakt, in de gaten hield, maar deze niet heterdaad op de dag van mijn gestolen goederen kon pakken. In plaats van deze verdachte te blokkeren bij de ingang is hij toegelaten en heeft hij mij bestolen. Ook heeft Basic Fit De Werf geen enkele voorzorgsmaatregel getroffen door tenminste een waarschuwing naar haar leden toe te communiceren met betrekking tot diefstal, want er zijn de afgelopen dagen en weken veel kluizen ingebroken bij Basic Fit De Werf te Den Haag.

Ik ga ervan uit dat u met deze nare situatie de ernst van het gebeuren inziet en ik verzoek u dringend mijn schadevergoeding uit te betalen. Als u hier niet mee instemt dan schakel ik mijn rechtsbijstandsverzekering in en kan er eventueel een procedure gestart worden, omdat Basic Fit mij heeft gebruikt als lokaas voor een dief waarbij dit helemaal mis is gegaan. Als slachtoffer ben ik genoodzaakt tot maatregelen.

Totale schadevergoeding: €570,- gejatte spullen; telefoon,rijbewijs, huis- en autosleutels, jas en broek

Hoop graag van u te horen.

Hoogachtend,

Said

Tip: Bij de Basic Fit in Zuiderpark te Den Haag staan de kluisjes in de openbare ruimte van de sportzaal en niet meer in de kleedkamer. Hier zijn tevens bewakingsbeelden en iedereen weet dat er opgenomen wordt. Dit resulteert in geen enkele diefstal sinds de verplaatsing van de kluizen.

========================================================

Vervolgens krijg ik een zeer late bericht van Basic Fit:

========================================================

Beste Said,

Dank je wel voor je bericht.
Allereerst mijn excuses voor de late reactie op je e-mail.

Zoals je zelf al aangaf in je mail ben je er van op de hoogte dat je zelf aansprakelijk bent voor het gebruik van onze kluisjes.
We kunnen je daardoor ook niet vergoeden voor de spullen die je op dat moment in je kluisje had liggen.

Sorry voor het ongemak.

Je kan proberen om deze gestolen goederen bij je eigen verzekering op te geven.

Met sportieve groet,

Namens Basic-Fit
Wieteke

========================================================

Basic Fit hoeft mij niet uit te leggen dat ik mijn verzekering kan inschakelen. Zij moeten excuses geven dat ik door hun nalatigheid ben bestolen, uitkeren en niet makkelijk afwimpelen na zo lang wachten op reactie. Tot de dag van vandaag is er geen enkele actie ondernomen bij Basic Fit De Werf. Beste Basic Fit, bel je collega’s van De Werf en vraag hoeveel mensen zijn bestolen en in welke tijdsbestek!!

Gewenste Oplossing:

Als mij het genoemde bedrag van €570,- wordt terugbetaald.

Beoordeling 1/10 star-1 (10)

Bericht van Robin van Klacht.nl

10 jaren geleden - Deze klacht is zojuist door Basic Fit in behandeling genomen

Bericht van Robin van Klacht.nl

10 jaren geleden - We hebben bericht ontvangen dat Basic Fit een oplossing geplaatst heeft bij deze klacht

Basic Fit

Heeft op 06 april 2016 om 07:46 geantwoord

Geboden Oplossing:

Beste Said,

Bedankt voor je bericht.

Ik vind het vervelend om te horen dat er spullen van jouw in 1 van onze vestigingen zijn ontvreemd. Echter zijn wij hier niet voor aansprakelijk. We adviseren je aangifte te doen en de ontvreemde spullen op te geven bij je eigen verzekering.

Ik vind het jammer dat je zegt dat wij jou als lokaas hebben gebruikt. Dit is natuurlijk niet waar. Ik hoop dat de dader gepakt kan worden en jij je spullen terug krijgt.

Met vriendelijke groet,

Dustin van Basic-Fit

user-1264082

Heeft op 06 april 2016 om 08:31 geantwoord

Beoordeling 1/10 star-1 (10)

Basic-fit is wel aansprakelijk, nadat mijn spullen waren ontvreemd ging ik verhaal halen bij de balie en kreeg van uw collega een lijstje in te zien van namen van slachtoffers die de gelopen week ook dupe waren van hetzelfde geval. Ik vulde mijn naam en telefoonnummer ook in het lijstje onderaan. Uw collega heeft mij vervolgens doorverwezen naar het politiebureau waar deze slachtoffers zich ook hebben gemeld. Bij het politiebureau kreeg ik te horen dat er rechercheurs op de zaak zitten. Dus uw collega van Basic-Fit De Werf heeft hiermee zijn lijstje met namen bij deze bevestigd. Basic-fit is is hierbij in gebreken gesteld door geen signaal aan haar leden te geven van zakkenrollers/criminelen binnen haar ruimte. Als leden gewaarschuwd worden dan kan men hierop inspelen en voorbereiden.
Ik gebruik het woord lokaas, omdat ik de zevende persoon was op de lijst wiens spullen zijn ontvreemd. Uw collega heeft mij verteld dat de dader bekend is zowel bij Basic-Fit De Werf als bij de politie, maar dat diegene nog niet heterdaad is betrapt. Dus deze vermoedelijke dader had die bewuste dag mijn kluis opengebroken en uw collega had dit niet door vanwege een krappe bezetting(1 persoon in gehele pand)en was hij lange tijd bovenverdieping aan het stofzuigen. Er wordt hier geblundeerd en ik ben dankzij Basic-Fit ontvreemd!!

Alle klachten die gemeld zijn door
💡

Tip van onze consumentenexpert

Als consument in Nederland heeft u sterke rechten. Bij klachten kunt u de interne klachtenprocedure doorlopen, naar de Geschillencommissie of het Kifid stappen, of advies vragen bij ConsuWijzer.

Bron: ConsuWijzer / ACM