Klacht: ZOMAAR!!!!!! ….2de bedrag afgeboekt van mij rekening!!!!….kan toch niet?

pieterjacobus op 21 mei 2012 over Badoo.com in de categorie Datingsites

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Klacht opgelost op 19 juli 2012
Reactie van het bedrijf:

We hebben de tweede betaling van €7,49 teruggestort en contact met de klant opgenomen via de mail om dit op te lossen.

Bedrijf Badoo.com
Categorie Datingsites
Status Opgelost
Datum 21 mei 2012

Een gebruiker van Badoo.com heeft geklaagd over een dubbele afschrijving van zijn rekening, terwijl hij slechts één keer toestemming had gegeven voor een betaling. Hij vraagt om uitleg over de verschillende rekeningnummers en verzoekt om terugbetaling, omdat hij zijn vertrouwen in de datingsite heeft verloren. De klacht is inmiddels opgelost.

Mijn Klacht:

Zoals de titel luidt, is er van mijn rekening twee keer een bedrag van badoo afgeschreven terwijl ik maar 1x per internetbankieren hier opdracht voor heb gegeven en dan is deze afschrijving ook nog een incasso!!?? naar rekening 515071439 KN:1713366851034118 …..(VREEMD KAN DIT ZOMAAR??)
De bestelling die ik heb gedaan is naar een heel ander rekening nr gegaan namelijk rekeningnr:565668625KN: met omschrijving KN:1313365571760873. Buiten het feit dat jullie van badoo zomaar een bedrag hebben afgeboekt vertrouw ik het ook al niet dat dit twee verschillende rekeningen zijn. Ik zou heel graag van U een reaktie terug willen en zou U alstublieft mijn geld terug kunnen storten. Nu hoop ik maar dat U dit echt sirieus neemt want ik ben nu het goede vertrouwen kwijt geraakt in U site. En ik was opzicht best tevreden over deze ontmoetings/datingsite.
Zou dit graag opgelost willen zien al gaat het niet over zoveel geld maar toch!!!!!!!!
Met Vriendelijke groeten mevr M.Lukas

Gewenste Oplossing:

Dat U alstublieft het tweede bedrag van 7,49 netjes terug stoort op mijn rekening aangezien ik maar 1 x opdracht hier voor hebt gegeven.
Mijn rekeningnr is bij U bekend.
Dank U

Beetje boos uit ...MIDDELBURG

Bericht van Robin van Klacht.nl

13 jaren geleden - Deze klacht is zojuist door Badoo.com in behandeling genomen

Bericht van Robin van Klacht.nl

13 jaren geleden - We hebben bericht ontvangen dat Badoo.com een oplossing geplaatst heeft bij deze klacht

Badoo.com

Heeft op 19 juli 2012 om 17:44 geantwoord

Geboden Oplossing:

We hebben de tweede betaling van €7,49 teruggestort en contact met de klant opgenomen via de mail om dit op te lossen.

Bericht van Robin van Klacht.nl

13 jaren geleden - De melder van de klacht heeft zojuist de oplossing van Badoo.com beoordeeld.

Alle klachten die gemeld zijn door
💡

Tip van onze consumentenexpert

Als consument in Nederland heeft u sterke rechten. Bij klachten kunt u de interne klachtenprocedure doorlopen, naar de Geschillencommissie of het Kifid stappen, of advies vragen bij ConsuWijzer.

Bron: ConsuWijzer / ACM