Klacht: Zoals eerdere ervaringen….rubber automatten passen niet, geen reaktie en onbereikbaar

risession op 17 november 2014 over Automatopmaat.nl in de categorie Internetshops - Auto's en auto onderdelen

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Wacht op reactie
Status Open
Datum 17 november 2014

Een klant heeft op 19 oktober een rubber automaat besteld voor de achterbak van een Volvo V70, die op 22 oktober werd geleverd. De mat past echter niet goed en vertoont kieren, waardoor de klant deze wil retourneren. Ondanks herhaalde pogingen om contact op te nemen via e-mail en telefoon, ontvangt de klant geen reactie van Automatopmaat.nl.

Mijn Klacht:

Bestelling gedaan 19 okt voor een automat voor achterbak van volvo v70.
Ontvangen de 22e, dus levering ok.
Maarrrr… de mat past voor geen meter, sluit nergens, overal kieren en schuift heen en weer.
Ik wil deze dus gewoon retourneren.
Tot meerdere keren gemaild en geen reactie..
Diverse malen gebeld er wordt niet opgenomen…

Helaas heb ik van tevoren niet gezocht naar recensies
Had ik dit van tevoren geweten had ik hier nooit een bestelling geplaatst gezien al de negatieve ervaringen van meerdere gedupeerden.

Hier niet kopen dus.

Weer een lesje geleerd.

Gewenste Oplossing:

Als ik de mat terug heb gestuurd en mijn geld weer terug heb!

Bericht van Robin van Klacht.nl

11 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst over deze klacht over Automatopmaat.nl

Bericht van Robin van Klacht.nl

11 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst dat deze klacht over Automatopmaat.nl nog niet in behandeling is genomen.

Alle klachten die gemeld zijn door
💡

Tip van onze consumentenexpert

Als consument in Nederland heeft u sterke rechten. Bij klachten kunt u de interne klachtenprocedure doorlopen, naar de Geschillencommissie of het Kifid stappen, of advies vragen bij ConsuWijzer.

Bron: ConsuWijzer / ACM