Klacht: Telefoongebruik van busschauffeur achter het stuur

xtessanoort op 30 januari 2018 over Arriva in de categorie Openbaar Vervoer

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Klacht opgelost op 31 januari 2018
Reactie van het bedrijf:

Beste xtessanoort, Wat jammer om te lezen dat je deze ervaring hebt met 1 van onze chauffeurs. Ik kan me goed voorstellen dat je hier niet blij mee bent. Het telefoneren middels een oortje is toegestaan. Dit omdat de chauffeur...

Bedrijf Arriva
Categorie Openbaar Vervoer
Status Opgelost
Datum 30 januari 2018

Een klant heeft een klacht ingediend over een busschauffeur van Arriva die tijdens het rijden op lijn 187, van Oegstgeest naar Roomburg, zijn mobiele telefoon gebruikte. De chauffeur zou op langere stukken gebeld hebben via oortjes en probeerde een foto te maken, maar stopte net op tijd. De klant heeft gegevens genoteerd om mogelijk camerabeelden te kunnen bekijken.

Mijn Klacht:

Busschauffeur zat tijdens het rijden op langere stukken op zijn mobiele telefoon. Zat ook via oortjes te bellen. Wilde een foto maken maar toen deed hij hem net weg. Wel een aantal gegevens opgeschreven zodat er miss hier via de camera van de chauffeur gekeken kan worden.

Bus 8788
Bus lijn 187 vanuit Oegstgeest naar Roomburg via Breestraat
20:21 30 januari

Gewenste Oplossing:

Als de chauffeur niet op zijn mobiele telefoon kijkt tijdens het rijden. Hier is een pauze voor. Tijdens het rijden moet je op de weg letten, lijkt mij.

Bericht van Robin van Klacht.nl

8 jaren geleden - Deze klacht is zojuist door Arriva in behandeling genomen

Bericht van Robin van Klacht.nl

8 jaren geleden - We hebben bericht ontvangen dat Arriva een oplossing geplaatst heeft bij deze klacht

Arriva

Heeft op 31 januari 2018 om 06:05 geantwoord

Geboden Oplossing:

Beste xtessanoort,

Wat jammer om te lezen dat je deze ervaring hebt met 1 van onze chauffeurs. Ik kan me goed voorstellen dat je hier niet blij mee bent.

Het telefoneren middels een oortje is toegestaan. Dit omdat de chauffeur ook in contact met de verkeersleiding moet kunnen staan, bijvoorbeeld bij calamiteiten. Het kijken op een mobiele telefoon of deze vasthouden tijdens het rijden is bij wet niet toegestaan.

Ik zal je melding doorsturen naar de verantwoordelijke manager met het verzoek dit met de chauffeur te bespreken. Dit gesprek vindt plaats op basis van hoor en wederhoor. Onze excuses voor het ervaren ongemak.

Mocht je nu of in de toekomst nog vragen hebben over deze melding of een ander voorval, dan adviseer ik je om contact met ons op te nemen via onze Twitterpagina, of ons Facebookaccount. Je vindt ons onder @Arriva_NL en www.facebook.com/ArrivaNederland

Met vriendelijke groet,

^Jessica
Webcareteam Arriva

Alle klachten die gemeld zijn door
💡

Tip van onze consumentenexpert

Bij treinvertragingen van 30+ minuten heeft u recht op compensatie. Vervoerders zijn verplicht reizigers te informeren over hun rechten.

Bron: Europese passagiersrechten