Klacht: Arriva friesland een puinhoop

D.Melchers op 28 november 2017 over Arriva in de categorie Openbaar Vervoer

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Klacht opgelost op 28 november 2017
Reactie van het bedrijf:

Beste D.Melchers, Wat balen dat je door de werkzaamheden en de aansluitingen een slechte reiservaring ervaart. Hopelijk verbetert de situatie na 10 december 2017. Dan zijn de meeste werkzaamheden in Leeuwarden voorbij en dan geldt er een nieuwe dienstregeling. Ik...

Bedrijf Arriva
Categorie Openbaar Vervoer
Status Opgelost
Datum 28 november 2017

Een reiziger heeft klachten over de onbetrouwbaarheid van de busdienst van Arriva in Friesland. Ondanks dat de reiziger een korte reistijd van 10 minuten verwachtte, arriveerde hij pas bijna een uur later op het station, waardoor hij zijn trein miste. Daarnaast ondervond hij problemen met het vinden van een busverbinding naar zijn bestemming, Bakhuizen, na het missen van de trein.

Mijn Klacht:

Beste arriva, ik heb uw eerdere klachten gelezen en ook uw antwoorden hierop. Ik snap dat de bussen door alle werkzaamheden en drukte moeilijk op tijd kunnen rijden. Echter wanneer ik om 16.20 vanaf zuidvliet naar de halte op archipelweg loop, mag ik ervan uit gaan dat ik voor 17.00 op het station ben *een ritje van ongeveer 10 minuten*. Jullie weten het echter voor elkaar te krijgen dat ik bijna een uur na mijn vertrek (17.15) pas aankom op het station waardoor ik mijn trein richting stavoren dus heb gemist.

Dan komt het volgende avontuur, met de bus thuis komen(Bakhuizen). Omdat er op de een of andere manier tussen 18.00 en 19.00 geen mogelijkheden (i.v.m. overstappen) zijn om van leeuwarden naar Bakhuizen te komen. Wanneer ik de 17.01 trein richting stavoren dus mis heb ik gewoon vette pech en krijg ik te lezen dat ik niet eerder dan 19.40 ongeveer thuis ben. Dat is dus vanaf 16.20 al 3 uur en 20 minuten. 3 UUR EN 20 MINUTEN, in die tijd had ik rustig met de trein naar Utrecht gekund, vervolgens 3 kwartier kunnen lunchen en vervolgens mn reis doorzetten naar Amsterdam. Op het moment dat ik dan in Amsterdam aankom had ik 5 minuten later pas thuis geweest.

Nogmaals , ik heb alle begrip voor de werkzaamheden en verwijt jullie chauffeurs ook helemaal niets (die overigens altijd aardig en spontaan zijn).
Alleen zijn wij het denk ik wel met elkaar eens dat het niet normaal is dat ik sneller in Amsterdam ben met ondertussen 45 minuten lunchtijd, dan van Leeuwarden naar een dorp in dezelfde provincie.

Gewenste Oplossing:

Misschien een idee om bij de centrale in leeuwarden een tijdelijke halte te plaatsen? Zodat niet iedereen vanaf Vliet zit te rennen tussen Archipelweg en Egelantierstraat en steeds de bus mist.

Kijk alstublieft eens naar de mogelijkheden voor verbindingen richting de dorpen in de Zuidwesthoek (ja ook de kleintjes)

Bericht van Robin van Klacht.nl

8 jaren geleden - Deze klacht is zojuist door Arriva in behandeling genomen

Bericht van Robin van Klacht.nl

8 jaren geleden - We hebben bericht ontvangen dat Arriva een oplossing geplaatst heeft bij deze klacht

Arriva

Heeft op 28 november 2017 om 18:21 geantwoord

Geboden Oplossing:

Beste D.Melchers,

Wat balen dat je door de werkzaamheden en de aansluitingen een slechte reiservaring ervaart. Hopelijk verbetert de situatie na 10 december 2017.

Dan zijn de meeste werkzaamheden in Leeuwarden voorbij en dan geldt er een nieuwe dienstregeling. Ik zie in de reisplanner van Leeuwarden naar Bakhuizen na 10 december meer aansluitingen en mogelijkheden tussen 18.00 en 19.00 uur: http://bit.ly/2zxFxsN.

Als je graag een halte wilt bij de Centrale, kun je dit kenbaar maken bij de provincie Fryslân of de gemeente Leeuwarden.

Ik stel het zeer op prijs dat je de moeite nam om ons op de hoogte te stellen van je ervaring. Zo kunnen wij blijven werken aan onze dienstverlening en de verbetering ervan.

Excuses voor het ervaren ongemak. Heb je nu of in de toekomst nog vragen over deze melding of een ander voorval, dan kun je contact met ons opnemen via onze Twitterpagina onder @Arriva_NL , Facebookaccount www.facebook.com/ArrivaNederland of ons online contactformulier: http://bit.ly/2uFLeFj.

Met vriendelijke groet,
^Wouter
Arriva Webcareteam

Alle klachten die gemeld zijn door
💡

Tip van onze consumentenexpert

Bij treinvertragingen van 30+ minuten heeft u recht op compensatie. Vervoerders zijn verplicht reizigers te informeren over hun rechten.

Bron: Europese passagiersrechten