Klacht: Terugvlucht 1 dag later

Mopshond1 op 16 mei 2015 over Arke in de categorie Online Reisbureaus

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Wacht op reactie
Bedrijf Arke
Categorie Online Reisbureaus
Status Open
Datum 16 mei 2015

Een klant heeft een klacht ingediend bij Arke over de terugvlucht van hun 15-daagse zonvakantie, die is verplaatst naar 21 juni om 1.15 uur. Hierdoor arriveert de klant om 4.00 uur, wat problemen oplevert omdat zij die dag moeten werken. Dit resulteert in extra kosten voor zowel vervoer als een verlenging van het verblijf in de accommodatie.

Mijn Klacht:

Wij hebben geboekt bij arke. Een 15 daagde zonvakantie tm 20 juni. Nu gaat de terugvlucht op 21 juni om 1.15 en komen wij dus op 21 juni om 4.00u in de ochtend aan terwijl wij die dag moeten werken. We moeten hiervoor extra kosten maken aangezien er nog geen treinen rijden en moeten extra kosten maken om nog op te kamer te blijven. Kan dit zomaar?

Gewenste Oplossing:

Ik wil het lieft gewoon 20 juni terugvliegen zoals geboekt en anders gecompenseerd worden voor de extra kosten van parkeren op schiphol en de extra kosten voor de kamer.

Bericht van Robin van Klacht.nl

11 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst over deze klacht over Arke

Bericht van Robin van Klacht.nl

11 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst dat deze klacht over Arke nog niet in behandeling is genomen.

Alle klachten die gemeld zijn door
💡

Tip van onze consumentenexpert

Als consument in Nederland heeft u sterke rechten. Bij klachten kunt u de interne klachtenprocedure doorlopen, naar de Geschillencommissie of het Kifid stappen, of advies vragen bij ConsuWijzer.

Bron: ConsuWijzer / ACM