Klacht: Slechte service

Aljaf op 30 januari 2022 over Apple in de categorie Electronica - Computers

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Wacht op reactie
Klanttevredenheid: 1.0/10 ★☆☆☆☆
Bedrijf Apple
Status Open
Datum 30 januari 2022

Samenvatting wordt geladen...

Mijn Klacht:

In Amac van Almere heb ik screenprotector laten zetten. Drie weken later kreeg lucht bubbels in. Ben terug gegaan naar de winkel om te kijken wat de reden was. De medewerker gaf aan dat niet mijn schuld is en van zelf gebeurt is. Ik zou denken dat ik een nieuwe zou krijgen omdat het product niet goed is. Dat is helaas niet het geval en ze hebben niks voor mij betekent. Jammer voor een protector van €30,- die maar voor 3 weken goed was

Gewenste Oplossing:

Een nieuwe nieuwe screenprotector of geld terug

Beoordeling 1/10 star-1 (10)

Bericht van Robin van Klacht.nl

4 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst over deze klacht over Apple

Bericht van Robin van Klacht.nl

4 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst dat deze klacht over Apple nog niet in behandeling is genomen.

Alle klachten die gemeld zijn door Aljaf
💡

Tip van onze consumentenexpert

Als consument in Nederland heeft u sterke rechten. Bij klachten kunt u de interne klachtenprocedure doorlopen, naar de Geschillencommissie of het Kifid stappen, of advies vragen bij ConsuWijzer.

Bron: ConsuWijzer / ACM