Klacht: Iphone 5 scherm gebarsten

ardebo80 op 01 augustus 2013 over Apple in de categorie Electronica - Computers

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Wacht op reactie
Bedrijf Apple
Status Open
Datum 1 augustus 2013

Een consument heeft een iPhone 5 aangeschaft via Vodafone en na slechts zeven dagen gebruik is het scherm gebarsten na een val van 30 cm. De kosten voor het vervangen van het scherm bedragen €250,-, wat de consument als te hoog en onterecht beschouwt, gezien de kwetsbaarheid van de gebruikte materialen.

Mijn Klacht:

Ik heb een Iphone 5 gekocht via Vodafone. Deze heb ik 7 dagen in gebruik en vandaag is deze van een bankje geschoven van 30 cm hoog. Gevolg scherm is gebarsten.
Het vervangen van zo’n Iphone 5 scherm kost €250,- !!
Waarom worden er in mobiele devices die veel gebruikt worden zulke fragiele materialen gebruikt die snel kapot gaan en erger nog, waarom kost het vervangen dan zo duur.

Gewenste Oplossing:

Gratis vervangen tot een bepaalde periode of een reductie op de kosten en voorzorg maatregelen. Bij Apple zeggen ze namelijk dat die schermen nou eenmaal snel kapot gaan.

Bericht van Robin van Klacht.nl

12 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst over deze klacht over Apple

Bericht van Robin van Klacht.nl

12 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst dat deze klacht over Apple nog niet in behandeling is genomen.

Alle klachten die gemeld zijn door
💡

Tip van onze consumentenexpert

Als consument in Nederland heeft u sterke rechten. Bij klachten kunt u de interne klachtenprocedure doorlopen, naar de Geschillencommissie of het Kifid stappen, of advies vragen bij ConsuWijzer.

Bron: ConsuWijzer / ACM