Klacht: slechte service bij herroepingsrecht

jansteen1965 op 16 juni 2018 over Ap-Onderdelen in de categorie Auto Onderdelen

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Wacht op reactie
Categorie Auto Onderdelen
Status Open
Datum 16 juni 2018

Een klant van Ap-Onderdelen ervaart problemen met de service rondom het herroepingsrecht. Na het annuleren van een bestelling vanwege een te lange leveringstijd, kreeg de klant te maken met obstakels bij het terugkrijgen van het geld, waaronder een korting van 20% of een tegoedbon. De klant vindt het bedrijf moeilijk bereikbaar en merkt op dat de voorwaarden voor zakelijke bestellingen niet duidelijk op de website staan.

Mijn Klacht:

Een ster teveel voor deze laaie lichter
Dit bedrijf komt zijn leveringstijd niet na
als je dan afzegt vanwege het leveringstermijn
en je dan beroept op je herroepingsrecht
bedenkt dit bedrijf van alles om je geld niet te retourneren
20% minder of een tegoedbon nu zelfs helemaal geen geld omdat het zakelijk besteld zou zijn
telefonisch niet bereikbaar en via chat en mail wordt er maar naar deze voorwaarden terug gewezen zakelijk besteld dus andere voorwaarden
echter deze zijn nergens te vinden op de site van hun
kortom bestel gewoon bij winparts voor een paar euro meer

Gewenste Oplossing:

geld terug

Alle klachten die gemeld zijn door
💡

Tip van onze consumentenexpert

Als consument in Nederland heeft u sterke rechten. Bij klachten kunt u de interne klachtenprocedure doorlopen, naar de Geschillencommissie of het Kifid stappen, of advies vragen bij ConsuWijzer.

Bron: ConsuWijzer / ACM