Klacht: ambi pur air lucht blossom breeze

Corstjens op 28 mei 2019 over Ambi Pur in de categorie Schoonmaakproducten

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Wacht op reactie
Bedrijf Ambi Pur
Status Open
Datum 28 mei 2019

Een consument heeft twee Ambi Pur luchtverfrissers aangeschaft, maar na twee weken functioneren ze niet meer, terwijl de bussen nog vol zijn. De klant vindt de prijs te hoog voor een product dat niet naar behoren werkt en vraagt zich af wat de oorzaak kan zijn.

Mijn Klacht:

Geachte ,
Bij deze deel ik U mede dat ik 2 ambipur air lucht verfrisser gekocht en na 2 weken werken ze niet meer, de bussen zijn allebei nog vol. daar vind ik ze te duur voor .Ik weet niet waar het aan ligt.

Gewenste Oplossing:

Misschien 2 nieuwe spuitbussen opsturen, of het geld terugstorten.

Bericht van Robin van Klacht.nl

6 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst over deze klacht over Ambi Pur

Bericht van Robin van Klacht.nl

6 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst dat deze klacht over Ambi Pur nog niet in behandeling is genomen.

Alle klachten die gemeld zijn door
💡

Tip van onze consumentenexpert

Als consument in Nederland heeft u sterke rechten. Bij klachten kunt u de interne klachtenprocedure doorlopen, naar de Geschillencommissie of het Kifid stappen, of advies vragen bij ConsuWijzer.

Bron: ConsuWijzer / ACM