Klacht: Alles in 1 op reis

Martijnm23 op 13 april 2013 over Vodafone in de categorie Mobiele Telefonie

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Klacht opgelost op 26 april 2013
Reactie van het bedrijf:

Klacht is inmiddels op 15 april 2013 via e-mail behandeld.

Bedrijf Vodafone
Categorie Mobiele Telefonie
Status Opgelost
Datum 13 april 2013

Een klant van Vodafone heeft een klacht ingediend over onterecht in rekening gebrachte kosten voor de 'alles op reis' bundel, die hij slechts twee keer had geactiveerd tijdens een vakantie in Spanje. Ondanks een telefoontje naar de klantenservice in maart, blijft de klant een rekening van ongeveer 50 euro ontvangen, terwijl hij momenteel in Antwerpen woont en de bundel daar nooit heeft gebruikt. De klant overweegt over te stappen naar een andere provider, ondanks eerder positieve ervaringen met Vodafone.

Mijn Klacht:

Toen ik een jaar geleden in Spanje op vakantie was, heb ik eenmalig een alles op reis bundel genomen.
Deze kon je elke dag activeren en stopzetten.
Daar heb ik toendertijd 2x gebruik van gemaakt, stopgezet en nooit meer wat van gehoort.
Nu heb ik al 2 maanden ongeveer 50 euro aan alles op reis bovenop mijn vaste telefoonrekening van 45 euro.

Ik woon momenteel in antwerpen maar heb mijn hele internet nog nooit gebruikt hier.
Ook heb ik in maart vodafone gebeld hoe dit mogelijk was en alsnog krijg ik deze rekening.
Ik denk dat ik als ik terugkom maar ga overstappen.

Jammer! ik heb verder nooit slechte ervaringen gehad met vodafone.

Gewenste Oplossing:

Zowieso dat deze alles op reis bundel van maart terugbetaald word en dat ik voor de rekening van 15 april geen alles op reis betaal.
Ook wil ik een compensatie en dat dit niet meer in de toekomst gebeurd.

Bericht van Robin van Klacht.nl

13 jaren geleden - Deze klacht is zojuist door Vodafone in behandeling genomen

Bericht van Robin van Klacht.nl

13 jaren geleden - We hebben bericht ontvangen dat Vodafone een oplossing geplaatst heeft bij deze klacht

Vodafone

Heeft op 26 april 2013 om 13:58 geantwoord

Geboden Oplossing:

Klacht is inmiddels op 15 april 2013 via e-mail behandeld.

Alle klachten die gemeld zijn door
💡

Tip van onze consumentenexpert

Bij telecomproblemen kunt u terecht bij de Geschillencommissie Telecommunicatie. Providers moeten storingen binnen een redelijke termijn verhelpen en zijn verplicht een kosteloze klachtenprocedure te bieden.

Bron: Geschillencommissie Telecommunicatie