Klacht: BEZORGING

Hans Dirkzwager op 30 december 2020 over Algemeen Dagblad in de categorie Kranten - Landelijk

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Wacht op reactie
Status Open
Datum 30 december 2020

De bezorging van het Algemeen Dagblad aan het adres van H.B. Dirkzwager in Bergschenhoek is in de afgelopen jaren verslechterd, met een aanzienlijke achteruitgang het afgelopen jaar. Dirkzwager uit zijn onvrede over de noodzaak om compensatie te controleren en benadrukt het recht op tijdige bezorging van de krant, wat leidt tot overwegingen om het lidmaatschap na 54 jaar op te zeggen.

Mijn Klacht:

De bezorging van het AD aan mijn adres H.B.Dirkzwager Oosteindseweg 23 ( beneden) 2661 EA , Bergschenhoek is de laatste jaren verslechterd maar dit afgelopen jaar zéér slecht. Wij hebben ook geen zin om elke maand te controleren of de compensatie die u in uw noreply mails naar ons toestuurt uitgevoerd is. Wij willen die rompslomp niet. Het enige wat wij willen is de krant die voor zeven uur in de bus valt.
Daar betalen we voor en hebben daar dan recht op..
Het zou ons spijten om na 54 jaarlidmaatschap en leesplezier van het AD , deze krant te moeten opzeggen maar u laat ons op dit moment geen andere keus.

H.B.Dirkzwager

Gewenste Oplossing:

6 dagen van de week de krant om 07h00 in de brievenbus.

Bericht van Robin van Klacht.nl

5 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst over deze klacht over Algemeen Dagblad

Bericht van Robin van Klacht.nl

5 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst dat deze klacht over Algemeen Dagblad nog niet in behandeling is genomen.

Alle klachten die gemeld zijn door Hans Dirkzwager
💡

Tip van onze consumentenexpert

Als consument in Nederland heeft u sterke rechten. Bij klachten kunt u de interne klachtenprocedure doorlopen, naar de Geschillencommissie of het Kifid stappen, of advies vragen bij ConsuWijzer.

Bron: ConsuWijzer / ACM