Klacht: Personeel

leemans-plompen op 06 augustus 2020 over Albert Heijn in de categorie Supermarkten

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Wacht op reactie
Categorie Supermarkten
Status Open
Datum 6 augustus 2020

Een klant van Albert Heijn in City Plaza Nieuwegein heeft een negatieve ervaring gehad met een kassamedewerker. De medewerker gebruikte haar eigen bonuskaart voordat de klant de kans kreeg om zijn eigen kaart te scannen, wat leidde tot frustratie bij de klant. De klant ontving de mededeling dat de korting binnen 24 uur op zijn kaart zou staan.

Mijn Klacht:

Hallo,

Ik heb van de week boodschappen gedaan bij de ah op city plaza nieuwegein. Ik ben in bezit van mijn bonus kaart. En ik spaar mee met de zegels.

Helaas was er een zeer asociale medewerker achter de kassa die snel haar eigen bonuskaart heeft gebruikt ipv mij de kans gegeven om mijn bonuskaart te gebruiken. Ik heb mijn eigen bonuskaart mogen scannen met de mededeling dat het binnen 24 uur er op staat. ( terwijl de kassiere haar eigen kaart als eerst heeft gescand).

Gewenste Oplossing:

Ik ben er zeer woedend om! En wil een oplossing en dat de medewerker op het matje word geroepen. Want ik zal vast en zeker niet de enige zijn!

Bericht van Robin van Klacht.nl

5 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst over deze klacht over Albert Heijn

Bericht van Robin van Klacht.nl

5 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst dat deze klacht over Albert Heijn nog niet in behandeling is genomen.

Alle klachten die gemeld zijn door leemans-plompen
💡

Tip van onze consumentenexpert

Bij producten met gebreken kunt u aanspraak maken op reparatie, vervanging of geld terug. De NVWA houdt toezicht op voedselveiligheid.

Bron: ConsuWijzer