Klacht: Afmelden nieuwsbrief lukt niet

Sangho op 07 februari 2013 over Bijenkorf in de categorie Warenhuizen

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Bijenkorf is working on this complaint
🔄 In behandeling
Bedrijf Bijenkorf
Categorie Warenhuizen
Status In behandeling
Datum 7 februari 2013

Een klant heeft zich op 19 december afgemeld voor de nieuwsbrief van de Bijenkorf, maar ontving ondanks de afmelding nog steeds e-mails. Na een wachttijd van 14 dagen, waarin de klant geen verandering opmerkte, werd er via Twitter een bericht geplaatst. Hoewel de Bijenkorf beloofde de klant uit het bestand te halen, ontvangt deze op 7 februari nog steeds nieuwsbrieven.

Mijn Klacht:

19 december afgemeld voor de nieuwsbrief van de Bijenkorf. De nieuwsbrief bleef komen. Ik heb gevraagd hoe dat kan. Het antwoord is dat het 14 dagen duurt voordat de afmelding is verwerkt. Op zich is dat al erg vreemd, want aanmelden gaat wel direct. Waarom dan niet afmelden? Enfin, ik heb 14 dagen gewacht (en ondertussen bleef ik mail ontvangen). Uiteindelijk 16 januari maar via Twitter een bericht de wereld ingestuurd dat de Bijenkorf het niet zo nauw neemt met afmeldingen. Daar werd direct op gereageerd (zoals ik had verwacht) en er werd beloofd om mij uit het bestand te halen.

Je raadt het al, het is nu 7 februari en ik ontvang nog steeds mail van de Bijenkorf…

Gewenste Oplossing:

Uit het mailbestand worden gehaald. Heel simpel, hoe moeilijk kan dit zijn?

Bericht van Robin van Klacht.nl

13 jaren geleden - Ik heb een email gestuurd naar Bijenkorf over deze klacht.

Bericht van Robin van Klacht.nl

13 jaren geleden - Ik heb Bijenkorf een herinnering gestuurd dat deze klacht nog niet in behandeling is genomen.

Bericht van Robin van Klacht.nl

13 jaren geleden - Deze klacht is zojuist door Bijenkorf in behandeling genomen

Reactie van de melder van de klacht

12 jaren geleden - Helaas, helaas. Het ging een tijd goed, maar sinds deze dwaze marathon krijg ik weer nieuwsbrieven. Waarom??? Kan ik ergens anders klagen?

Alle klachten die gemeld zijn door
💡

Tip van onze consumentenexpert

Als consument in Nederland heeft u sterke rechten. Bij klachten kunt u de interne klachtenprocedure doorlopen, naar de Geschillencommissie of het Kifid stappen, of advies vragen bij ConsuWijzer.

Bron: ConsuWijzer / ACM