Klacht: Scheur aan de bovenkant

Miriam van Kilsdonk op 25 september 2015 over Adidas in de categorie Sportmerken

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Wacht op reactie
Klanttevredenheid: 1.0/10 ★☆☆☆☆
Bedrijf Adidas
Categorie Sportmerken
Status Open
Datum 25 september 2015

Samenvatting wordt geladen...

Mijn Klacht:

Ik heb in juli ’15 zwarte Adidas superstar schoenen in de Adidas winkel in Eindhoven gekocht. De schoenen waren binnen 1 maand kapot, aan allebei de schoenen aan de voorkant. Ik ben terug geweest naar de winkel maar krijg niets vergoed omdat ik geen bonnetje meer heb.
Maar heb dit niet meer! Op Facebook geven jullie zelf toe dat er een productiefout zit in die schoenen. Waarom krijg ik mijn schoenen niet vergoed dan?

Gewenste Oplossing:

Ik ben tevreden als een nieuw paar schoenen heb die niet kapot zijn binnen 1 jaar.

Beoordeling 1/10 star-1 (10)

Bericht van Robin van Klacht.nl

10 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst over deze klacht over Adidas

Bericht van Robin van Klacht.nl

10 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst dat deze klacht over Adidas nog niet in behandeling is genomen.

Alle klachten die gemeld zijn door
💡

Tip van onze consumentenexpert

Als consument in Nederland heeft u sterke rechten. Bij klachten kunt u de interne klachtenprocedure doorlopen, naar de Geschillencommissie of het Kifid stappen, of advies vragen bij ConsuWijzer.

Bron: ConsuWijzer / ACM