Klacht: Defect in scherm tablet

Kim smid op 25 juli 2016 over Actua Verzekeringen in de categorie Verzekering

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Actua Verzekeringen has resolved this complaint
Klacht opgelost op 1 augustus 2016
Reactie van het bedrijf:

Contact geweest met de klant. Is afgehandeld

Categorie Verzekering
Status Opgelost
Datum 25 juli 2016

Een klant van Actua Verzekeringen heeft een probleem ervaren met zijn tablet, die wazig werd en ter reparatie naar de Mediamarkt is gebracht. Na het ontvangen van de reparatiekosten, die hoger waren dan de aankoopprijs van de tablet, weigerde Actua de kosten te dekken en stelde voor dat de klant afstand moest doen van de tablet voor een gedeeltelijke terugbetaling. De klant is het niet eens met deze voorwaarden, omdat hij meent dat dit niet in de polisvoorwaarden staat en voelt zich benadeeld.

Mijn Klacht:

Mijn tablet werd van het een op het ander moment wazig. Heb deze netjes naar de mediamarkt gebracht ter reparatie. Kreeg de reparatiekosten te zien die ik dan door moest sturen naar actua. Hierbij kreeg ik te horen dat ze niet akkoord gingen met de reparatie omdat deze meer was dan de tablet gekost heeft. Begrijpelijk. Kreeg ik in een mail terug dat ik afstand moest doen van mij tablet wil ik geld ontvangen. Vind ik al absurd omdat er nergens in de voorwaarden staat dat ik dit moet doen en zou nog minder dan de helft terug krijgen. En dat terwijl ik extra de verzekering heb afgesloten omdat ze zeggen dat mochten de reparatiekosten hoger zijn dan de werkelijke aankoopprijs dan zou ik het gehele bedrag terug krijgen min de 50euro eigen risico. Hier ga ik niet mee akkoord en wordt gewoon afgescheept met het verhaal dat dat nog de kosten zijn van wat hij nu nog zou opbrengen. Dit alles klopt niet met de voorwaarden die ze vertellen wat moet ik nu doen. Ben best wel boos hier over. Waarom zou ik anders een extra verzekering afsluiten hiervoor.

Gewenste Oplossing:

Ik ben pas te vreden als ik het volledige bedrag terug krijg min die 50euro eigen risico zodat ik het zelfde weer terug kan halen.

Bericht van Robin van Klacht.nl

9 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst over deze klacht over Actua Verzekeringen

Bericht van Robin van Klacht.nl

9 jaren geleden - Ik heb een email gestuurd naar Actua Verzekeringen over deze klacht.

Bericht van Robin van Klacht.nl

9 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst dat deze klacht over Actua Verzekeringen nog niet in behandeling is genomen.

Bericht van Robin van Klacht.nl

9 jaren geleden - Deze klacht is zojuist door Actua Verzekeringen in behandeling genomen

Bericht van Robin van Klacht.nl

9 jaren geleden - We hebben bericht ontvangen dat Actua Verzekeringen een oplossing geplaatst heeft bij deze klacht

Actua Verzekeringen

Heeft op 01 augustus 2016 om 10:03 geantwoord

Geboden Oplossing:

Contact geweest met de klant. Is afgehandeld

Alle klachten die gemeld zijn door
💡

Tip van onze consumentenexpert

Als consument in Nederland heeft u sterke rechten. Bij klachten kunt u de interne klachtenprocedure doorlopen, naar de Geschillencommissie of het Kifid stappen, of advies vragen bij ConsuWijzer.

Bron: ConsuWijzer / ACM