Klacht: Binck app en lange telefonische wachttijd

Wia Sportel op 22 april 2021 over BinckBank in de categorie Banken

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Wacht op reactie
Klanttevredenheid: 1.0/10 ★☆☆☆☆
Bedrijf BinckBank
Categorie Banken
Status Open
Datum 22 april 2021

Een gebruiker van BinckBank heeft geklaagd over lange wachttijden bij de telefonische klantenservice, met een wachttijd van 40 minuten als particuliere belegger. Daarnaast ervaart de gebruiker problemen met de app op een Samsung-telefoon, waarbij de terugknop zich onder de koop/verkoopfunctie bevindt, wat leidt tot onbedoelde aankopen van aandelen.

Mijn Klacht:

Ik heb afgelopen 2 weken 2 keer gebeld en de wachttijd als particuliere belegger is erg lang. Ik heb 40 minuten moeten wachten!

Ik heb een Samsung telefoon. Als je een aandeel wilt kopen of verkopen dan is de koop/ verkoop app rechts onder in het beeld scherm. De terug gaan knop van Samsung is er gelijk onder. Het is mij al overkomen dat ik zo per ongeluk een aandeel heb gekocht.

Gewenste Oplossing:

Graag telefonische korte wachttijd

Zou de verkoop/ koop knop ook hoger in het beeldscherm geplaatst kunnen worden? zodat je er niet meer per ongeluk op kunt drukken.

Beoordeling 1/10 star-1 (10)

Bericht van Robin van Klacht.nl

4 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst over deze klacht over BinckBank

Bericht van Robin van Klacht.nl

4 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst dat deze klacht over BinckBank nog niet in behandeling is genomen.

Alle klachten die gemeld zijn door Wia Sportel
💡

Tip van onze consumentenexpert

Als consument in Nederland heeft u sterke rechten. Bij klachten kunt u de interne klachtenprocedure doorlopen, naar de Geschillencommissie of het Kifid stappen, of advies vragen bij ConsuWijzer.

Bron: ConsuWijzer / ACM