Klacht: Niet krasbestendig.. wel betalen ervoor

Brouwer.M op 23 december 2020 over Specsavers in de categorie Opticïens en brillen

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Specsavers has been notified of this complaint
Wacht op reactie
Klanttevredenheid: 1.0/10 ★☆☆☆☆
Bedrijf Specsavers
Status Open
Datum 23 december 2020

Een klant van Specsavers heeft een nieuwe bril aangeschaft met de belofte van krasbestendigheid, maar ontdekte al snel een grote kras. Na contact met de winkel en een bezoek, werd de klant te horen gekregen dat de schade als normale gebruikssporen werd beschouwd, waardoor er geen oplossing werd geboden. De klant was teleurgesteld over de afhandeling van de situatie.

Mijn Klacht:

Net voor de corona mijn nieuwe bril gehaald met alle snufjes erop.. ultrakrasbestendig etc. Gelijk een paar dagen erna een dikke kras erop.. netjes gebeld naar de winkel. Medewerker stond mij vriendelijk te woord en zei dat ik maar even langs moest komen.. prima… corona hakte erin en ik werk in de zorg… weinig tijd om langs te komen. Na een paar maanden eindelijk gelukt. Ik uitgelegd dat ik had gebeld etc. Medewerker zei: dit zijn normale gebruikssporen kunnen wij niks aan doen en gaf mij de bril terug. Beetje geschrokken ben ik de winkel uitgelopen.

Gewenste Oplossing:

Ik zie nu slecht door die krassen... wil gewoon dat ze gemaakt zijn.

Beoordeling 1/10 star-1 (10)

Bericht van Robin van Klacht.nl

5 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst over deze klacht over Specsavers

Bericht van Robin van Klacht.nl

5 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst dat deze klacht over Specsavers nog niet in behandeling is genomen.

Alle klachten die gemeld zijn door Brouwer.M
💡

Tip van onze consumentenexpert

Als consument in Nederland heeft u sterke rechten. Bij klachten kunt u de interne klachtenprocedure doorlopen, naar de Geschillencommissie of het Kifid stappen, of advies vragen bij ConsuWijzer.

Bron: ConsuWijzer / ACM