Klacht: Terugbetaling

hwals op 27 november 2020 over Jumbo in de categorie Supermarkten

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Wacht op reactie
Bedrijf Jumbo
Categorie Supermarkten
Status Open
Datum 27 november 2020

Een klant heeft in oktober een online bestelling geplaatst bij Jumbo, inclusief alcoholische dranken die later uit de levering zijn gehaald vanwege coronamaatregelen, terwijl deze wel betaald waren. Na meerdere keren contact te hebben gehad met zowel het filiaal als de klantenservice, heeft de klant nog steeds geen reactie ontvangen over de terugbetaling van ongeveer 60 euro, ondanks het indienen van bewijs. De klant vindt dat dit probleem snel opgelost moet worden.

Mijn Klacht:

Half oktober een online bestelling gedaan met ook bier en wijn. Vanwege levering in de avond werden deze alcoholhoudende items eruit gehaald (coronamaatregel). Deze heb ik echter WEL betaald. Neergelegd bij filiaal, die mijn bestelling niet meer online konden vinden en mij verwezen naar klantenservice, die mij verwezen naar filiaal, die mij meldden dat klantenservice contact met mij zou opnemen. Inmiddels alle bewijs opgestuurd, maar nog geen reactie. Het gaat om zo’n 60 euro. Het mag dan wel druk zijn, maar dit moet je vlot oplossen vind ik.

Gewenste Oplossing:

Ik wil graag terugbetaling van het geld dat ik teveel in rekening heb gekregen of alsnog levering van de achtergehouden boodschappen.

Bericht van Robin van Klacht.nl

5 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst over deze klacht over Jumbo

Bericht van Robin van Klacht.nl

5 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst dat deze klacht over Jumbo nog niet in behandeling is genomen.

Alle klachten die gemeld zijn door hwals
💡

Tip van onze consumentenexpert

Bij producten met gebreken kunt u aanspraak maken op reparatie, vervanging of geld terug. De NVWA houdt toezicht op voedselveiligheid.

Bron: ConsuWijzer