Klacht: Wasmachine reparatie duurt inmiddels ruim 4 weken

Janneke Govers op 06 augustus 2020 over Coolblue in de categorie Internetshops - Elektronica

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Coolblue has resolved this complaint
Klacht opgelost op 10 augustus 2020
Reactie van het bedrijf:

Beste Janneke, Bedankt voor het schrijven van jouw review op klacht.nl. Het spijt ons dat wij niet eerder op jouw review hebben gereageerd. Wij doen ons best om te reageren op alle geplaatste reviews op verschillende reviewwebsites. Gelukkig is jouw...

Bedrijf Coolblue
Status Opgelost
Datum 6 augustus 2020

Na ruim vier weken wachten op de reparatie van een defecte wasmachine, heeft de klager herhaaldelijk contact gezocht met Coolblue zonder resultaat. De wasmachine werd op 8 juli opgehaald, maar bleek op 23 juli nog steeds in het magazijn te staan zonder verdere actie. De klager is ontevreden over de communicatie en het gebrek aan voortgang in de reparatie.

Mijn Klacht:

Aangezien diverse telefoontjes niet lijken te helpen, de vraag om bevestiging op papier niet word beantwoord en ik nu inmiddels al ruim 4 weken wacht op een defecte wasmachine wacht die retour is gegaan (wat achteraf overigens ook niet had moeten gebeuren, reparatie schijnt aan huis te moeten gebeuren) is voor mij de maat inmiddels vol.

Op 6 juli is de wasmachine door ons aangemeld omdat hij flink water lekt. Daarop is hij op 8 juli opgehaald en op 9 juli bij Coolblue in het magazijn beland.
Op 23 juli zijn we gaan bellen met de vraag hoe lang de reparatie nog zou gaan duren. Tijdens dat telefoontje bleek dat hij nog steeds in het magazijn stond zonder dat er ook maar iets aan gedaan of naar gekeken was. Op 25 juli krijgen we vervolgens een mail dat er op 21 juli een monteur is geweest, en er onderdelen besteld moesten gaan worden. Daarop hebben we telefonisch contact opgenomen en zou de levering van de onderdelen en reparatie 7 dagen in beslag nemen. Dan kom ik uit op 21 juli7 dagen is toch echt 28 juli. Nadat we op 28 jui niks hadden gehoord zijn we op 29 juli weer gaan bellen. We zijn tenslotte een gezin met 4 personen waarvan de jongste zindelijk aan het worden is, je kan je dus voorstellen dat een wasmachine hier veelvuldig gebruikt wordt, maar dat lijkt men bij Coolblue niet te begrijpen. Tijdens het teleoontje op 29 juli werd aangegeven dat hij vrijdag 31 juli echt bij ons thuis geleverd zou gaan worden. De termijn van 7 dagen was volgens mevrouw immers ruim verstreken, leun maar rustig achterover. Hij is er vrijdag echt. Zelf hebben we aangegeven dat we hem die vrijdag desnoods kapot terugwillen, laten we hem zelf wel repareren en kan de factuur naar Coolblue. Dit zou er bij genoteerd worden in het systeem. Die vrijdag thuis gebleven omdat de machine zou gaan komen..
Niet natuurlijk. Vervolgens krijgen we op die vrijdag 31 juli een mail dat het inderdaad allemaal langer duurt dan gepland, de monteur komt op 4 augustus en we kunnen de machine als ‘alles loopt zoals gepland’ 5 augusutus terug verwachten.
Op 4 augustus in de ochtend maar wéér gebeld, mevrouw hij wordt vandaag gerepareerd. Vanmiddag ontvangt u een mail wanneer de reparatie uitgevoerd is, en vanavond tussen 22.00 en 24.00 een mail met daarin de verzendgegevens. Maar helaas, zoals inmiddels al verwacht geen mail in de middag betreft de ‘gedane’ reparatie.
Dus maar weer een telefoontje aan gewaagd, we willen hem tenslotte erg graag terug, en voelen ons flink genaaid inmiddels.
Nou, mevrouw wij sturen nooit geen update als de reapartie gedaan is,….
Uh.. Uw collega verzekerde ons van wel? Maar goed, kunt u even in het systeem checken of hij gerepareerd is? Helaas ook dat niet het geval..

Woensdag 5 augustus geen verzendgegevens ontvangen natuurlijk dus weer gaan bellen. Dit keer een erg behulpzame man aan de telefoon die welwillend was om eens verder te informeren dan zijn neus lang is (dank daarvoor!). Een uurtje later heeft hij mijn voicemail ingesproken met daarin het verhaal dat hij gerepareerd zou zijn maar er geen verzendmogelijkheden waren en dus is de verzending naar zaterdag is verschoven. Een bevestiging heb ik daar niet van op papier. Zaterdag hebben we plannen om weg te gaan en aangezien we ondertussen al een aantal dagen voor Jan LL hebben thuis gezeten was ik niet van plan mezelf nog een keer voor de gek te laten houden en hier mijn klacht te plaatsen.
Ben zo klaar met het verschuiven van het probleem, het schooien bij familie om mijn was te wassen, het betalen van 8 euro bij de machine in het dorp, en het iedere keer thuis blijven vanwege valse beloftes die gemaakt worden.

Bij deze een waarschuwing, laat je machine never nooit ophalen door Coolblue want een vervangende machine is er niet en de reparatie termijn is belachelijk lang! Voor de kosten, ergernis en belminuten kan je hem in sommige gevallen nog beter zelf laten maken door een monteur

Gewenste Oplossing:

Wanneer ik zekerheid heb over de daadwerkelijke status van de reparatie. Is hij daadwerkelijk gemaakt of staat hij ergens te verstoffen in het magazijn? Een datum wanneer hij met 1000% zekerheid komt met daarbij een tijdsblok zodat we niet weer de hele dag thuis zitten en een vergoeding voor de kosten die we hebben moeten maken. Denk aan de irritaties, de vele telefoontjes, het wekelijks 4x wegbrengen van de was naar de wasmachine, die 8 euro per wasje kost ons ook nog eens een hoop tijd kost omdat je erbij moet blijven. ( op en neer rijden is geen optie omdat je een enkele rit al 17 minuten kwijt bent). Familie konden we de eerste week nog terecht, maar die zijn inmiddels ook op vakantie.
Je was vind ik nogal een 'privé dingetje' die je niet zomaar door iedereen laat doen.
Plus ik hoop op enig inzicht dat je zo niet met klanten omgaat. Als er geen capaciteit is om een machine te repareren of retour te brengen, geef dat dan van tevoren aan zodat een klant zelf de afweging kan maken.

Bericht van Robin van Klacht.nl

5 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst over deze klacht over Coolblue

Reactie van de melder van de klacht Janneke Govers

5 jaren geleden - De wasmachine zou morgen geleverd gaan worden. Tot overmaat van ramp krijgen we vannacht om 1.00 uur een mail met daarin de verzendgegevens voor vandaag. Helaas om 7 uur een mail erachteraan dat 'een deel van de bestelling' niet verzonden kon worden door een sorteerfout. Een deel van de bestelling??? HET GAAT OM 1 WASMACHINE!! Maar weer gebeld dus, de wasmachine 'schijnt' niet verzonden te zijn omdat hij 'kwijt' is en dus is de bezorging naar maandag verzet. Alweer verzet... Maandag zijn wij beiden werken en inmiddels op het punt dat we hem ook maandag niet verwachten. Helemaal klaar met Coolblue!

Bericht van Robin van Klacht.nl

5 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst dat deze klacht over Coolblue nog niet in behandeling is genomen.

Bericht van Robin van Klacht.nl

5 jaren geleden - Deze klacht is zojuist door Coolblue in behandeling genomen

Bericht van Robin van Klacht.nl

5 jaren geleden - We hebben bericht ontvangen dat Coolblue een oplossing geplaatst heeft bij deze klacht

Coolblue

Heeft op 10 augustus 2020 om 20:06 geantwoord

Geboden Oplossing:

Beste Janneke,

Bedankt voor het schrijven van jouw review op klacht.nl. Het spijt ons dat wij niet eerder op jouw review hebben gereageerd. Wij doen ons best om te reageren op alle geplaatste reviews op verschillende reviewwebsites. Gelukkig is jouw bericht nu aan de beurt!

Wat een ontzettend vervelende situatie. Direct hebben wij alle gegevens erbij gepakt. Helaas kunnen wij geen order of retourmelding terug vinden. Graag ontvangen wij van jouw het ordernummer/reparatie nummer om het een en ander meteen op te lossen.

Wij willen je vragen om dit te mailen naar [email protected] Wij pakken het dan direct voor je op.

Ons excuus voor de verlate reactie.

Met vriendelijke groet,
Coolblue

Alle klachten die gemeld zijn door Janneke Govers
💡

Tip van onze consumentenexpert

Elektronische producten moeten voldoen aan de redelijke levensverwachting. Een duur product dat na een jaar kapotgaat? U heeft recht op reparatie of vervanging, ook buiten de fabrieksgarantie.

Bron: Wettelijke garantie (conformiteitseis)