Klacht: deurbeleid

kees plat op 04 mei 2020 over Albert Heijn in de categorie Supermarkten

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Wacht op reactie
Categorie Supermarkten
Status Open
Datum 4 mei 2020

Een bezoeker van de Albert Heijn op het Cornelis Troostplein ervaart problemen met het deurbeleid van de winkel. Ondanks dat er voldoende mandjes bij de ingang staan, worden hij en zijn vrouw niet toegelaten, wat leidt tot frustratie. De bezoeker merkt op dat dit niet de eerste keer is dat zij deze situatie meemaken.

Mijn Klacht:

Vandaag bezocht ik de Albert Heijn winkel op het Cornelis Troostplein. Ik ga ervan uit dat het aantal mandjes bij de ingang aangeeft hoeveel mensen er in de winkel worden toegelaten. Vandaag 4-5-2020 rond 17:00 komen mijn vrouw en ik aanlopen en we worden niet toegelaten in de winkel, ondanks het feit dat er rond de 15 mandjes bij de ingang staan. Het lijkt er op dat de daar aanwezige persoon zijn eigen deurbeleid toepast. Het kost klanten en creëert irritatie en dit is zeker niet de eerste keer.

Gewenste Oplossing:

Het is prima dat er een maximaal klanten wordt toegelaten in de winkel, maar om het aantal wachtenden af te laten hangen van het oordeel van de daar monitorende persoon lijkt me contra-productief.

Bericht van Robin van Klacht.nl

6 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst over deze klacht over Albert Heijn

Bericht van Robin van Klacht.nl

6 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst dat deze klacht over Albert Heijn nog niet in behandeling is genomen.

Alle klachten die gemeld zijn door kees plat
💡

Tip van onze consumentenexpert

Bij producten met gebreken kunt u aanspraak maken op reparatie, vervanging of geld terug. De NVWA houdt toezicht op voedselveiligheid.

Bron: ConsuWijzer