Klacht: Oplichting

Poelruit op 13 juli 2019 over TopTicketshop in de categorie Ticketbedrijven

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Wacht op reactie
Klanttevredenheid: 1.0/10 ★☆☆☆☆
Categorie Ticketbedrijven
Status Open
Datum 13 juli 2019

Een klant van TopTicketshop heeft twee kaarten voor een concert van André Rieu gekocht voor € 250, maar ontdekte dat de tickets slechts € 79 waard waren en op een andere naam stonden. Daarnaast ontving de klant niet de gereserveerde plaatsen, die bezet waren door andere bezoekers met tickets van de officiële site. De klant beschuldigt TopTicketshop van oplichting en raadt anderen aan geen tickets via deze site te kopen.

Mijn Klacht:

2 Kaarten voor André Rieu in oktober 2018 gekocht voor gisteren 12 juli 2019. totaal prijs € 250,– . Kregen paar dagen tevoren de tickets en daar stond € 79,– op de ticket. Gisteren nagevraagd bij andere bezoekers en er waren er meer opgelicht. De tickets stonden op een andere naam, namelijk ene Job Arendsen. Laat de echte heer Job Arendsen zich melden! Bovendien kreeg ik niet de plaatsen die ik vorig jaar had aangevinkt. Deze plaatsen waren bezet door mensen die de kaarten via de site van André Rieu zelf hadden gekocht voor wel de goede prijs. Dus van doorverkoop van de 1e koper is een grote leugen.
Mensen koop dus geen tickets via Topticketshop. Het zijn echte bedriegers die woekerwinsten maken.

Gewenste Oplossing:

Ik ben pas tevreden als Topticketshop mij het teveel betaald ad € 80,-- terugontvang.

Zo niet dan laat ik het er echt niet bij zitten en ga ik de publiciteit zoeken.

Beoordeling 1/10 star-1 (10)

Bericht van Robin van Klacht.nl

6 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst over deze klacht over TopTicketshop

Bericht van Robin van Klacht.nl

6 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst dat deze klacht over TopTicketshop nog niet in behandeling is genomen.

Alle klachten die gemeld zijn door
💡

Tip van onze consumentenexpert

Als consument in Nederland heeft u sterke rechten. Bij klachten kunt u de interne klachtenprocedure doorlopen, naar de Geschillencommissie of het Kifid stappen, of advies vragen bij ConsuWijzer.

Bron: ConsuWijzer / ACM