Klacht: Automatische incasso

KWB33 op 11 juli 2019 over Ziggo in de categorie Alles-in-1

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Wacht op reactie
Bedrijf Ziggo
Categorie Alles-in-1
Status Open
Datum 11 juli 2019

Een klant van Ziggo heeft in 2018 de automatische incasso stopgezet vanwege onterecht afgeschreven bedragen. Na het opnieuw aanvragen van de incasso in februari 2019, ontving de klant een bevestiging, maar kreeg later toch facturen en een betalingsachterstand, ondanks de bevestiging van Ziggo dat er niets gedaan hoefde te worden.

Mijn Klacht:

Omdat Ziggo in 2018 meerdere malen te veel geld van mijn rekening af heeft geschreven heb ik de automatische incasso af laten sluiten. Na een aantal maanden is dat probleem opgelost en begon het volgende probleem. In februari 2019 heb ik weer automatische incasso aangevraagd, hiervan een bevestiging per mail ontvangen. Een maand later kreeg ik een mail met een factuur, want vreemd was omdat ik inmiddels een automatische incasso aan had staan en dit ook terug te zien was in mijn profiel van Ziggo. Toch heb ik telefonisch contact gehad met een medewerker van Ziggo die mij ervan overtuigd had dat ik niets hoefde te doen omdat ik een automatische incasso aan had staan. Weer een maand later kreeg ik weer een mail met een nieuwe factuur en een betalingsachterstand van de vorige maand. Weer heb ik contact opgenomen met ziggo om dit probleem te bespreken. Zij gaven aan niets voor mij te kunnen doen totdat ik beide facturen voldaan zou hebben. Uiteraard heb ik beide facturen direct voldaan en dit via Facebook doorgegeven aan Ziggo. Zij verzekerde mij dat het nu echt in orde zou zijn. De maand daarop weer hetzelfde verhaal, een factuur. Wederom heb ik contact opgenomen met Ziggo, natuurlijk kreeg ik dezelfde excuses en hetzelfde verhaal dat ik het bedrag moet voldoen en dat zij vervolgens de automatische incasso zullen activeren. Inmiddels is het juli en heb ik iedere maandag contact met ziggo met hetzelfde verhaal, dezelfde excuses en geen oplossing voor mijn probleem. Gister heb ik nog telefonisch contact gehad met een medewerker van Ziggo die een aanname maakte over het niet op tijd te voldoen van mijn facturen, terwijl ik duidelijk uit heb gelegd dat ik automatische incasso aan heb staan en ik ervan uit ga dat het bedrag van mijn rekening wordt afgeschreven. In eerdere gesprekken heb ik ook gevraagd of de leidinggevende contact met mij op zou kunnen nemen, dit was niet mogelijk. Ook heb ik om een compensatie gevraagd, die zou ik krijgen nadat ik het bedrag over had gemaakt, wat ik natuurlijk weer gedaan heb. Toen ik de medewerker sprak over de compensatie, wisten zij hier niets van. Gelukkig heb ik het gesprek bewaard waarin de belofte was gedaan. Uiteindelijk kon ik kiezen tussen Movies XL en een sportkanaal voor 3 maanden, waar ik eigenlijk niets aan heb omdat ik geen tv kijk. Ook krijg ik iedere keer te horen dat wanneer ik het geld over heb gemaakt, ik na een paar dagen contact op moet nemen met ziggo om aan te geven dat mijn factuurbedrag op nul staat. Het is mijn taak om de factuur te voldoen, maar het is niet mijn taak om Ziggo een trigger te geven en ervoor te zorgen dat hun administratie op orde is. Daarnaast is het niet mijn taak om voor ziggo bij te houden wanneer de facturen voltooid worden en het bedrag op hun rekening staat.

Daarnaast is het maandbedrag omhoog gegaan zonder dat de kwaliteit van de producten of service verbeterd is.

Gewenste Oplossing:

Omdat mijn vertrouwen in Ziggo momenteel -100 is, vertrouw ik er niet op dat zij correct met mijn facturen om zullen gaan. Hierdoor hoeft de automatische incasso niet meer aangezet te worden voor mij.
Maar voor de tijd en moeite die ik iedere maand hier heb gestoken, wil ik een goede compensatie in de vorm van een korting op mijn aankomende facturen. Aan de compensatie (XL-movies) heb ik niets omdat ik geen tv kijk. Daarnaast zou ik willen dat mijn klacht serieus wordt genomen.
Een oprechte excuus zou zeker ook op zijn plaats zijn.

Bericht van Robin van Klacht.nl

6 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst over deze klacht over Ziggo

Bericht van Robin van Klacht.nl

6 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst dat deze klacht over Ziggo nog niet in behandeling is genomen.

Alle klachten die gemeld zijn door KWB33
💡

Tip van onze consumentenexpert

Bij telecomproblemen kunt u terecht bij de Geschillencommissie Telecommunicatie. Providers moeten storingen binnen een redelijke termijn verhelpen en zijn verplicht een kosteloze klachtenprocedure te bieden.

Bron: Geschillencommissie Telecommunicatie