Klacht: Het inmiddels een aantal maanden geen folders meer ontvangen!

Hopsa op 28 maart 2019 over Spotta in de categorie Reclame

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Spotta has resolved this complaint
Klacht opgelost op 1 april 2019
Reactie van het bedrijf:

Geachte heermevrouw Hartelijk dank voor uw bericht. Wij vinden het erg vervelend dat de verspreiding van het Spotta folderpakket te wensen heeft overgelaten. Onze excuses daarvoor. Wij hebben de bezorgerscoördinator in uw wijk geïnformeerd en vertrouwen erop dat u in...

Bedrijf Spotta
Categorie Reclame
Status Opgelost
Datum 28 maart 2019

Een klant heeft herhaaldelijk geprobeerd om weer reclamefolders te ontvangen, maar heeft deze al maanden niet meer gekregen. Ondanks meerdere telefoontjes naar Spotta, blijft de bezorging uit, wat ook andere bewoners van het appartementencomplex betreft. De klant verzoekt om de bezorger te informeren over de juiste locatie van het appartementengebouw.

Mijn Klacht:

Inmiddels ben ik al heel lang bezig om de reclame blaadjes eindelijk weer eens te ontvangen. Maar helaas het wil maar niet lukken. Vandaag zijn jullie niet te bereiken, vandaar mijn klacht naar jullie site. Ik heb denk ik al 6 weken gebeld.
Mijn vraag aan jullie is om aan de bezorger te melden dat ons appartementen gebouw achter het gele huis staat: en het het Beuken Rode. Het is jaren goed gegaan met de vorige bezorgers, maar nu is het echt niet goed meer. Veel mensen in ons appartement gebouw missen de folder, ik schrijf dit dus voor meerdere mensen. Graag ontvang ik Uw reactive.

Gewenste Oplossing:

Als wij wekelijks de folders weer gaan ontvangen!

Bericht van Robin van Klacht.nl

7 jaren geleden - Ik heb een email gestuurd naar Spotta over deze klacht.

Bericht van Robin van Klacht.nl

7 jaren geleden - Deze klacht is zojuist door Spotta in behandeling genomen

Bericht van Robin van Klacht.nl

7 jaren geleden - We hebben bericht ontvangen dat Spotta een oplossing geplaatst heeft bij deze klacht

Spotta

Heeft op 01 april 2019 om 13:06 geantwoord

Geboden Oplossing:

Geachte heermevrouw

Hartelijk dank voor uw bericht. Wij vinden het erg vervelend dat de verspreiding van het Spotta folderpakket te wensen heeft overgelaten. Onze excuses daarvoor. Wij hebben de bezorgerscoördinator in uw wijk geïnformeerd en vertrouwen erop dat u in de toekomst het folderpakket weer gewoon op zondag, maandag of dinsdag in uw brievenbus ontvangt.

Mocht u in de tussentijd geen aanbieding willen missen, kijk dan op Spotta.nl of download de Spotta app voor uw tablet enof smartphone. Daar vindt u de laatste folders van alle populaire winkels in Nederland. U zoekt – en vindt – voordeeltjes handig op productnaam of categorie. Zoeken per winkel kan natuurlijk ook, landelijk en bij u in de buurt.

Heeft u nog vragen, opmerkingen of suggesties? Of ontvangt u het Spotta folderpakket in de toekomst nog een keer niet of niet op de juiste manier? Laat het ons weten via Spotta.nlklantenservice.

Met vriendelijke groet,
Klantenservice Spotta

Alle klachten die gemeld zijn door
💡

Tip van onze consumentenexpert

Als consument in Nederland heeft u sterke rechten. Bij klachten kunt u de interne klachtenprocedure doorlopen, naar de Geschillencommissie of het Kifid stappen, of advies vragen bij ConsuWijzer.

Bron: ConsuWijzer / ACM