Klacht: Opgelicht

Noortje Staal op 29 augustus 2018 over Albert Heijn in de categorie Supermarkten

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Wacht op reactie
Categorie Supermarkten
Status Open
Datum 29 augustus 2018

Een klant van Albert Heijn constateert dat de prijs van Campina magere kwark op het rekje € 2,33 is, terwijl hij bij de kassa € 2,65 betaalt. Eerder deze week heeft hij een soortgelijke ervaring gehad en kreeg toen zijn geld terug, met de belofte dat het kassasysteem zou worden aangepast.

Mijn Klacht:

Vandaag kocht ik Campina magere kwark 0,5 liter. Op het rekje staat dat de prijs € 2,33 euro is. Nadat ik de kassabon heb gecheckt, zie ik dat ik € 2,65 heb betaald. Eerder deze week heb ik dit ook meegemaakt, ben ik gaan klagen en toen heb ik geld teruggekregen. Ook is mij beloofd dat het systeem in de kassa zou worden aangepast.

Gewenste Oplossing:

Wanneer ik het teveel betaalde bedrag terug krijg en de Albert Heijn niet nog een keer andere prijzen bij het rekje zet dan in het kassa-systeem staat. Het is ondoenlijk als klant om alle prijzen te checken.

Bericht van Robin van Klacht.nl

7 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst over deze klacht over Albert Heijn

Bericht van Robin van Klacht.nl

7 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst dat deze klacht over Albert Heijn nog niet in behandeling is genomen.

Alle klachten die gemeld zijn door
💡

Tip van onze consumentenexpert

Bij producten met gebreken kunt u aanspraak maken op reparatie, vervanging of geld terug. De NVWA houdt toezicht op voedselveiligheid.

Bron: ConsuWijzer