Klacht: bieden abonnementen aan met verkeerde prijs

williamo1 op 08 augustus 2018 over Brabants dagblad in de categorie Media

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Wacht op reactie
Klanttevredenheid: 1.0/10 ★☆☆☆☆
Categorie Media
Status Open
Datum 8 augustus 2018

Een klant heeft een abonnement op de krant besteld voor vier weken voor vier euro, maar heeft de krant nog niet ontvangen. Na een telefoongesprek met Brabants Dagblad, waarbij de klant aangaf eerst de proefperiode af te willen wachten, werd hij onverwacht lid voor een jaar tegen een hogere prijs van 25,99 euro per maand, terwijl de aanbieding 5 euro per maand beloofde. Bij navraag over de prijsverandering kon de klantenservice geen informatie geven over het abonnement.

Mijn Klacht:

krant voor 4 weken besteld voor 4 euro.
de krant nog niet ontvangen of.. ze bellen al om lid te worden.van BD zelf tel: 0732050365
ik heb gezegd dat ik eerst die 4 weken wilde afwachten om te bezien of de krant wel smorgens op tijd komt omdat ik vroeg naar mijn werk vertrek 6uur 6:15 want als ik dan savonds thuiskom en dan de krant op mijn mat vind weet ik het allemaal al wel.
maar zou goedkomen dus ik lid geworden voor 1 jaar wordt er een opname gemaakt met een bandje en als je bevestigd hebt zijn ze weg en realiseer je dat ze de verkeerde prijs hebben genoemd 25,99 per maand ipv de aanbieding 5, euro per maand als je dan terugbeld weten ze van niets ook niet van de prijs van 5 euro en kunnen ze zogenaamd je niet meer tegug vinden dat je lid geworden bent zojuist

Gewenste Oplossing:

ik wil niet opgelicht worden en dat ze de juiste prijs in rekening brengen maar eigenlijk hoeft het voor mij allemaal niet meer als het zo gaat
voel me opgelicht en in de kou gezet omdat ze het niet kunnen recht trekken
kost mij allemaal teveel moeite
hoop dat ze hier wat wijzer van worden

Beoordeling 1/10 star-1 (10)

Bericht van Robin van Klacht.nl

7 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst over deze klacht over Brabants dagblad

Bericht van Robin van Klacht.nl

7 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst dat deze klacht over Brabants dagblad nog niet in behandeling is genomen.

Alle klachten die gemeld zijn door
💡

Tip van onze consumentenexpert

Als consument in Nederland heeft u sterke rechten. Bij klachten kunt u de interne klachtenprocedure doorlopen, naar de Geschillencommissie of het Kifid stappen, of advies vragen bij ConsuWijzer.

Bron: ConsuWijzer / ACM