Klacht: Kletsende chauffeur laat hoogbejaarde vrouw niet uitstappen.

87-jarige op 04 september 2017 over Arriva in de categorie Openbaar Vervoer

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
✅ Klacht opgelost op 5 september 2017
Reactie van het bedrijf:

Beste 87-jarige, Wat een nare situatie heb je gisteren meegemaakt met de chauffeur van lijn 1. Ik hoop dat je verder geen schade hebt geleden naar aanleiding van dit incident. Excuses voor het ervaren ongemak. Ik meld je klacht graag...

Bedrijf Arriva
Categorie Openbaar Vervoer
Status Opgelost
Datum 4 september 2017

Op 4 september 2017 ervoer een hoogbejaarde vrouw problemen bij het uitstappen uit een Arriva-bus. De chauffeur was in gesprek met een bekende en sloot de deuren voordat zij veilig kon uitstappen, waardoor zij zonder rollator en begeleiding achterbleef. Na herhaaldelijk kloppen op de deur ging deze uiteindelijk weer open, maar de chauffeur bood geen excuses aan.

Mijn Klacht:

Op maandag 4 september 2017 hoopte ik om 12.54 uur rustig uit de bus te stappen bij het ziekenhuis van Maastricht. De dienstdoende chauffeur zat in bus nummer 1 al te kletsen met een vrouwelijke bekende vanaf het station. Ik maakte daar een opmerking over tegen mijn dochter en haar achterbuurman.
Bij het ziekenhuis aangekomen checkte mijn dochter ons uit en haalde de rollater uit de bus, vervolgens wilde ze mij eruit halen, toen sloot meneer de bus zodat mijn dochter de busdeuren opzij moest houden zodat ik er niet tussen zou komen. De busdeur sloot toch en ik stond daar zonder rollator en begeleider. Mijn dochter klopte meermaals op een busdeur die toen eindelijk open ging. Mijn dochter gaf aan dat hij moest werken voor zijn geld en niet moest kletsen. Zonder excuus van de chauffeur vervolgden we onze weg naar het ziekenhuis. Hij schreeuwde ons nog wat na, maar we hadden daar geen tijd meer voor.

Gewenste Oplossing:

De chauffeur hoort op te letten en niet te kletsen met passagiers. Vooral bij senioren is opletten belangrijk. Het gaat hier om veiligheid en vertrouwen.

Bericht van Robin van Klacht.nl

8 jaren geleden - Deze klacht is zojuist door Arriva in behandeling genomen

Bericht van Robin van Klacht.nl

8 jaren geleden - We hebben bericht ontvangen dat Arriva een oplossing geplaatst heeft bij deze klacht

Arriva

Heeft op 05 september 2017 om 06:32 geantwoord

Geboden Oplossing:

Beste 87-jarige,

Wat een nare situatie heb je gisteren meegemaakt met de chauffeur van lijn 1. Ik hoop dat je verder geen schade hebt geleden naar aanleiding van dit incident. Excuses voor het ervaren ongemak.

Ik meld je klacht graag bij de leidinggevende van deze chauffeur. Heb je voor mij je vertrekhalte en vertrektijd?

Met vriendelijke groet,
^WB
Arriva Webcareteam

87-jarige

Heeft op 06 september 2017 om 16:27 geantwoord

Aanvullende info voor Arriva:

Vertrekhalte Station Maastricht. Vertrektijd 12.46 uur.

Als de leidinggevende van de buschauffeur de klacht krijgt ben ik tevreden. Nu hopen dat de chauffeur altijd goed gaat opletten in het verkeer.

Bericht van

8 jaren geleden - Beste 87-jarige, Dank je wel voor de aanvulling. Ik stuur het door naar de regio. Met vriendelijke groet, ^WB Arriva Webcareteam

Alle klachten die gemeld zijn door
💡

Tip van onze consumentenexpert

Bij treinvertragingen van 30+ minuten heeft u recht op compensatie. Vervoerders zijn verplicht reizigers te informeren over hun rechten.

Bron: Europese passagiersrechten