Klacht: Lekkende tuit beker

Jels88 op 21 juni 2017 over Philips in de categorie Electronica Merken

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
🔄 In behandeling
Bedrijf Philips
Categorie Electronica Merken
Status In behandeling
Datum 21 juni 2017

Een klant heeft in zes maanden tijd twee tuitbekers van Philips moeten recyclen vanwege lekkages. Na aanvankelijke problemen met het ventiel leken de bekers uiteindelijk standaard te lekken tijdens gebruik, wat frustratie veroorzaakt, vooral gezien de anti-lek belofte van Philips en de hoge prijs van de producten. De klant heeft de bekers zorgvuldig gecontroleerd, maar kon geen afwijkingen vinden.

Mijn Klacht:

Ik heb in 6 maanden tijd 2 tuit bekers kunnen recyclen bij het plastic.
In eerste instantie kreeg mijn dochter er geen drinken uit, we moesten het plastic ventiel er even uithalen en opnieuw plaatsen. Vrij snel daarna begonnen de bekers tijdens het drinken met lekken.
Daarna lekten ze standaard, met lopen, neerleggen, drinken, schudden etc.
Heel vervelend! Zeker aangezien Philips een anti lek belofte doet!

Nu vind ik dit echt bijzonder vervelend, aangezien ik voor mijn kinderen altijd de avent serie heb aangeschaft. Dit is de eerste keer dat ik mij enorm erger aan het merk, zeker nadat ze best prijzig in aanschaf waren en ik in korte tijd er 2 heb weg kunnen gooien!

Ik heb zorgvuldig de bekers nagelopen, of de tuit en het ventiel goed aangesloten zijn. Hierin kon ik niks vreemds ontdekken.

Gewenste Oplossing:

Ik zou graag benaderd worden voor een eventuele oplossing en juiste afhandeling.

Bericht van Robin van Klacht.nl

8 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst over deze klacht over Philips

Bericht van Robin van Klacht.nl

8 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst dat deze klacht over Philips nog niet in behandeling is genomen.

Bericht van Robin van Klacht.nl

8 jaren geleden - Deze klacht is zojuist door Philips in behandeling genomen

Alle klachten die gemeld zijn door
💡

Tip van onze consumentenexpert

Als consument in Nederland heeft u sterke rechten. Bij klachten kunt u de interne klachtenprocedure doorlopen, naar de Geschillencommissie of het Kifid stappen, of advies vragen bij ConsuWijzer.

Bron: ConsuWijzer / ACM