Klacht: verwisseling banknummer

Jannigje Hansen op 03 juni 2017 over Staatsloterij in de categorie Loterijen

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Wacht op reactie
Klanttevredenheid: 1.0/10 ★☆☆☆☆
Categorie Loterijen
Status Open
Datum 3 juni 2017

Samenvatting wordt geladen...

Mijn Klacht:

ik speel automatisch mee in de staatsloterij. in april brief gehad van de staatsloterij dat er banknummers verwisselt waren. heb gebeld omdat ik wel een prijs had gewonnen. Ach ja dat was waar, maar het zou handmatig over gemaakt worden. tot op heden en na twee keer bellen nog steeds niets. Weer gebeld, ach vergeten er een mailtje bij te doen gaat nog zeker 4 weken duren Als ik vandaag een bedrag overmaak naar een andere rekening, is het er morgen. Maar niet bij de staatsloterij,, die kunnen rustig fouten maken met jouw rekening

Gewenste Oplossing:

Als ik binnen een week mijn gewonnen prijs op mijn rekening heb.

Beoordeling 1/10 star-1 (10)

Bericht van Robin van Klacht.nl

8 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst over deze klacht over Staatsloterij

Bericht van Robin van Klacht.nl

8 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst dat deze klacht over Staatsloterij nog niet in behandeling is genomen.

Alle klachten die gemeld zijn door
💡

Tip van onze consumentenexpert

Als consument in Nederland heeft u sterke rechten. Bij klachten kunt u de interne klachtenprocedure doorlopen, naar de Geschillencommissie of het Kifid stappen, of advies vragen bij ConsuWijzer.

Bron: ConsuWijzer / ACM