Klacht: zool lek Nike Air Max 2017

Lilian Leusink op 01 april 2017 over Nike in de categorie Sportmerken

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Wacht op reactie
Klanttevredenheid: 1.0/10 ★☆☆☆☆
Bedrijf Nike
Categorie Sportmerken
Status Open
Datum 1 april 2017

Een moeder meldt dat haar zoon, na het sparen voor Nike Air Max 2017 sneakers, teleurgesteld is omdat één van de zolen na twee maanden gebruik lek is. Ondanks dat de schoenen zorgvuldig zijn behandeld en niet vaak zijn gedragen, kreeg de moeder te horen dat er geen garantie op de schoenen zat en dat slijtage de oorzaak van het probleem zou zijn.

Mijn Klacht:

Mijn zoon van 11 jaar heeft op 14 januari 2017 na lang sparen nieuwe Nike Air Max 2017 sneakers gekocht voor 190 euro. Hij is er altijd heel zuinig op geweest. De eerste weken niet eens aangehad omdat er sneeuw lag en hij ze graag mooi wilde houden. Ook met voetballen deed hij ze uit, omdat hij geen risico wilde lopen dat ze kapot zouden gaan. Tot zijn grote verdriet merkte hij gisteren dat 1 van de zolen lek is. Wij zijn terug gegaan naar de winkel waar hij ze gekocht heeft (theathletesfoot) en gevraagd of er garantie o.i.d. op zit. Dat was niet het geval werd gezegd. Onder 1 van de zolen was een zeer klein gedeelte van het profiel weggesleten en volgens hen was dat de reden dat de zool lek was. Het kan toch niet zo zijn dat zulke dure schoenen al na twee maanden niet meer gedragen kunnen worden ! Dat is toch te gek voor woorden! Als dit na driekwart jaar of een jaar gebeurd was, dan was het nog enigszins acceptabel geweest. Niet al na 2 maanden bij normaal gebruik! Op de meegestuurde foto’s kun je zien om welk klein gedeelte het gaat dat weggesleten is en hoe mooi zijn schoenen er nog uitzien.

Gewenste Oplossing:

Een nieuw paar Nike Air Max voor mijn zoon.

Beoordeling 1/10 star-1 (10)

Bericht van Robin van Klacht.nl

9 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst over deze klacht over Nike

Bericht van Robin van Klacht.nl

9 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst dat deze klacht over Nike nog niet in behandeling is genomen.

Alle klachten die gemeld zijn door
💡

Tip van onze consumentenexpert

Als consument in Nederland heeft u sterke rechten. Bij klachten kunt u de interne klachtenprocedure doorlopen, naar de Geschillencommissie of het Kifid stappen, of advies vragen bij ConsuWijzer.

Bron: ConsuWijzer / ACM