Klacht: Onverantwoord rijgedrag van de buschauffeur in busnummer 8785 op vrijdagavond 17-3-2017 om 21:47 Leiden richting halte ‘roomburg’.

Leonardus. op 22 maart 2017 over Arriva in de categorie Openbaar Vervoer

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Klacht opgelost op 22 maart 2017
Reactie van het bedrijf:

Beste Leonardus, Wat ontzettend jammer om te lezen dat je busrit afgelopen vrijdag niet verliep zoals je van ons mag verwachten. Deze situatie is bij ons bekend. Ik heb jouw klacht doorgestuurd naar de regio, zodat hiernaar gekeken kan worden....

Klanttevredenheid: 10.0/10 ★★★★★
Bedrijf Arriva
Categorie Openbaar Vervoer
Status Opgelost
Datum 22 maart 2017

Een passagier van bus 8785 van Arriva op 17 maart 2017 ervoer onverantwoord rijgedrag van de chauffeur. De bus vertrok later dan gepland en de bestuurder reed met hoge snelheid, wat leidde tot abrupt remmen en een onveilige situatie voor de passagiers. De klacht is inmiddels opgelost.

Mijn Klacht:

Vrijdag 17maart jl. bevond ik mij in bus 187 righting ‘roomburg’ waar ik moest zijn vanaf het centraal station te Leiden tijd 21:35/21:40. De buschauffeur vertrok iets wat later dan de tijd die werd aangegeven. Vanaf het moment van vertrek merkte je een zekere haast waarbij de chauffeur enkel malen stevig moest remmen i.v.m. het overige verkeer. Zo ook bij het optrekken vanaf een halte voelde je dat er haast bij was. De snelheid die er gereden werd was teveel en er werd steeds harder gereden. Op de ‘hogerijndijk’ was dat zeker om en nabij de 80km. p.u. en op de ‘meerburgerkade’ om en nabij de 60km. p.u. ?! Ik moest er bij de halte ‘zorgcentrum roomburg’ uit met nog een mede passagier waarbij we ons maar met moeite konden voortbewegen naar de uitgang. Tot mijn verbazing was daar een gehandicapt kind in een rolstoel vastgemaakt aan de daarvoor bestemde mogelijkheid. Mijn mond viel open van verbazing dat de chauffeur die wist dat daar een kind aanwezig was geen rekening heeft gehouden met zowel het kind en de moeder als de overige passagiers. Het vervelende vond ik dat het ik kind op viel bij het aankomen lopen naar de uitgang met zijn/haar hoofdje heen en weer slingerde en rood was aangelopen. Zelf ben ik ruim 25jaar werkzaam geweest in oa. de gehandicaptenzorg en zag dat ze (ook de moeder) het er zeer moeilijk mee had door de angst die ze allebei uitstraalden. Bij het verlaten van de bus wees ik de chauffeur op zijn onverantwoordelijk rijgedrag en zei hem door dit roekeloos gedrag een klacht in te gaan dienen. Zijn reactie was ver van professioneel en riep naar mij dat ik moest ‘move’, ‘wegwezen’, d’ruit jij,me bus, uit opdonderen’…!?! Ik zei wat beleefder te zijn tegen cliënten en dat ik allereerst de politie zou waarschuwen, wat ik ook gelijk gedaan heb. De politie vroeg waar het zich afspeelde en zou ws. gaan kijken i.v.m. het gevaarlijke rijgedrag. Zij hebben mij die avond doorverbonden met jullie maar eenmaal aan de lijn kreeg ik de informatie dat Arriva maandag weer te bereiken zou zijn. Hierbij nu mijn klacht voor de chauffeur van nummer 8785.

Gewenste Oplossing:

Ik zou tevreden zijn als de chauffeur van busnummer 8785 (werkzaam op 17-3-2017 om een zeer onprofessionele en zeer gevaarlijke manier rond de klok van 21:45 met een veelste hoge snelheid zijn rit begon en eindigde met in de aanwezigheid van passagiers waaronder een dubbelgehandicapt kind) een officiële waarschuwing krijgt en zijn excuus aanbiedt, aan de moeder en haar gehandicapt kind. Hij leert te beseffen dat hij onder alle omstandigheden zijn werk naar behoren verantwoordelijk, fatsoenlijk en vriendelijk (zoals Arriva bekend staat), in de toekomst kan gaan uitvoeren.

Beoordeling 10/10 star-5 (10)

Bericht van Robin van Klacht.nl

9 jaren geleden - Deze klacht is zojuist door Arriva in behandeling genomen

Bericht van Robin van Klacht.nl

9 jaren geleden - We hebben bericht ontvangen dat Arriva een oplossing geplaatst heeft bij deze klacht

Arriva

Heeft op 22 maart 2017 om 07:36 geantwoord

Geboden Oplossing:

Beste Leonardus,

Wat ontzettend jammer om te lezen dat je busrit afgelopen vrijdag niet verliep zoals je van ons mag verwachten. Deze situatie is bij ons bekend. Ik heb jouw klacht doorgestuurd naar de regio, zodat hiernaar gekeken kan worden. Hier zal het worden opgepakt, en met de chauffeur worden besproken. Uiteraard gebeurt dit anoniem.

Mijn oprechte excuses en ontzettend bedankt dat je dit in eerste instantie bij de chauffeur zelf en nu bij ons hebt gemeld.

Mocht er onverhoopt in de toekomst weer eens iets zijn dan adviseer ik je om contact met ons op te nemen via onze Twitterpagina, Facebookaccount of ons online contactformulier: https://bit.ly/2aSlk6X

Met vriendelijke groet,
^NT
Webcareteam Arriva.

Bericht van Robin van Klacht.nl

9 jaren geleden - Ik heb bericht ontvangen dat deze klacht over Arriva is afgesloten door de melder van de klacht.

Alle klachten die gemeld zijn door
💡

Tip van onze consumentenexpert

Bij treinvertragingen van 30+ minuten heeft u recht op compensatie. Vervoerders zijn verplicht reizigers te informeren over hun rechten.

Bron: Europese passagiersrechten