Klacht: niet bieden en toch betalen?

laurentiuss op 10 januari 2017 over Catawiki in de categorie Veilingen

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Wacht op reactie
Bedrijf Catawiki
Categorie Veilingen
Status Open
Datum 10 januari 2017

Een klant van Catawiki ervaart problemen met een veiling waarbij hij niet heeft geboden, maar toch een e-mail ontving waarin stond dat hij het winnende bod had uitgebracht. Ondanks zijn uitleg aan de veilingmeester dat hij niet had geboden, kreeg hij te horen dat hij aangifte van fraude moest doen, omdat Catawiki in hun administratie aangaf dat hij wel had geboden en bevestigd.

Mijn Klacht:

Koop regelmatig wat bij Catawiki en nog nooit problemen gehad.
Zondag j.l. kijk ik op een veiling van horloges, KIJK dus NIET bieden, en groot is mijn vebazing dat ik een paar minuten later een mail krijg met daarin: gefeliciteerd u heeft het winnende bod uitgebracht!!!!
Ik heb ten eerste NIET geboden en ook NIET op de daaropvolgende bevestigingsbanner geklikt.
Mail daarop de veilingmeester en krijg dan het volgende antwoord:u moet maar aangifte doen van fraude omdat uit ONZE administratie blijkt dat u het wel heeft gedaan zowel geboden als bevestigd.

Gewenste Oplossing:

Wanneer catawiki de z.g. koop ongedaan maakt.

Alle klachten die gemeld zijn door
💡

Tip van onze consumentenexpert

Als consument in Nederland heeft u sterke rechten. Bij klachten kunt u de interne klachtenprocedure doorlopen, naar de Geschillencommissie of het Kifid stappen, of advies vragen bij ConsuWijzer.

Bron: ConsuWijzer / ACM