Klacht: perla koffie

willemwas op 05 oktober 2016 over Albert Heijn in de categorie Supermarkten

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Wacht op reactie
Klanttevredenheid: 1.0/10 ★☆☆☆☆
Categorie Supermarkten
Status Open
Datum 5 oktober 2016

Een klant van Albert Heijn heeft gemerkt dat de perla koffie cups in de nieuwe verpakking moeilijker te gebruiken zijn. Er is meer kracht nodig om de cups door de machine te drukken en er komt eerst water uit voordat de koffie stroomt, hoewel de smaak gelijk blijft.

Mijn Klacht:

De cups zijn anders dan in de vorige verpakkingen:
Er is meer kracht nodig , met de handle van de machine om er doorheen te drukken en bovendien komt er eerst een straat(tje ) water voordat er koffie komt.
De smaak is hetzelfde

Gewenste Oplossing:

Na een afdoende antwoord van U, anders maak ik mijn voorradje op en zoek dan naar een andere oplossing

Beoordeling 1/10 star-1 (10)

Bericht van Robin van Klacht.nl

9 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst over deze klacht over Albert Heijn

Bericht van Robin van Klacht.nl

9 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst dat deze klacht over Albert Heijn nog niet in behandeling is genomen.

Alle klachten die gemeld zijn door
💡

Tip van onze consumentenexpert

Bij producten met gebreken kunt u aanspraak maken op reparatie, vervanging of geld terug. De NVWA houdt toezicht op voedselveiligheid.

Bron: ConsuWijzer