Klacht: Vershouddozen niet te krijgen

Gezina Trouw op 02 oktober 2016 over Albert Heijn in de categorie Supermarkten

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Wacht op reactie
Klanttevredenheid: 1.0/10 ★☆☆☆☆
Categorie Supermarkten
Status Open
Datum 2 oktober 2016

Een klant van Albert Heijn heeft gespaard voor vershouddozen, maar kan deze na weken van sparen niet inleveren. Ondanks beloften van de klantenservice over voldoende voorraad en een aankomende levering, zijn de dozen niet beschikbaar en is er onduidelijkheid onder het personeel over de situatie. De klant voelt zich teleurgesteld en vindt het frustrerend dat het sparen voor niets lijkt te zijn geweest.

Mijn Klacht:

We hebben de afgelopen weken gespaard voor de vershouddozen van AH. Tot vandaag werden de zegels uitgegeven daarom hadden we er ook vertrouwen in dat we onze gespaarde zegels tot vandaag konden inleveren
We hebben 12 boekjes vol dat we een vaste klant zijn moge hierdoor wel duidelijk zijn.
We hebben een gezin bestaande uit 6 personen dus het sparen gaat snel
De afgelopen weken waren de dozen steeds op maar er zouden er voldoende binnen komen volgens de klantenservice
Reserveren was geen optie en niet nodig
Woensdag hing er nog een brief dat er 1 okt nog een levering zou komen echter is dit niet meer gebeurd
Kortom lang sparen, al weken geen dozen te krijgen ( wel vacuüm pompjes) voor niets
Tot vandaag weet zelfs het personeel niet waar ze aan toe zijn de caissières zeggen dat ze nog komen en de meiden bij de klantenservice ontkennen dit
OP = OP snap ik
Maar als je ze nooit hebt heeft het niets te maken met OP zijn

Tot mijn verbazing merkte ik vandaag dat dit een vast systeem is bij AH
Vandaag kreeg ik bij binnenkomst een bonnetje in mijn handen voor een gratis liter cola
Ik heb geleerd van de dozen actie dus dacht ik haal die fles gelijk op.
Vandaag is tenslotte de eerste dag van de actie en wat schetst mijn verbazing
De flessen zijn op!!!!

AH valt een beetje door de mand met zijn fake acties
Jammer jammer jammer

Gewenste Oplossing:

Als ik alsnog tegen inlevering van de 12 boekjes vershouddozen krijg

Beoordeling 1/10 star-1 (10)

Bericht van Robin van Klacht.nl

9 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst over deze klacht over Albert Heijn

Bericht van Robin van Klacht.nl

9 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst dat deze klacht over Albert Heijn nog niet in behandeling is genomen.

Alle klachten die gemeld zijn door
💡

Tip van onze consumentenexpert

Bij producten met gebreken kunt u aanspraak maken op reparatie, vervanging of geld terug. De NVWA houdt toezicht op voedselveiligheid.

Bron: ConsuWijzer