Klacht: medewerker helpt ons onbehoorlijk

NieckyvanEijk op 24 april 2016 over Kwantum in de categorie Bouwmarkten

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Wacht op reactie
Klanttevredenheid: 1.0/10 ★☆☆☆☆
Bedrijf Kwantum
Categorie Bouwmarkten
Status Open
Datum 24 april 2016

Een klant heeft een negatieve ervaring gehad met een medewerkster van Kwantum in Zuid Oost, die hen onbehoorlijk hielp tijdens het afrekenen. Ondanks herhaalde pogingen om een prijsfout te corrigeren, negeerde de kassière hen en besloot ze andere klanten voor te laten. De klant voelde zich onterecht behandeld en uitte zijn onvrede over de houding van de medewerkster.

Mijn Klacht:

Wij waren net in de winkel in zuid Oost en de kassiere hielp ons onbehoorlijk. We hadden 2 kistjes en een kleurboek de voor volwassenen. Terwijl ze scant zeg ik 2x dat kleurboek is 2,50 ipv 3euro en ze negeert ons gewoon. Vervolgens ga ik het advertentie papiertje halen en gaat ze 2 klanten met een volle kar gewoon helpen en zegt ze dat ze ons daarna helpt. We staan te wachten en ze zegt ook nog dat ze voor 0,50 niet in discussie wil gaan. Deze mw is echt of met het verkeerde been uit bed gestapt of niet geschikt voor deze baan. Wij zijn met onze 2 kinderen en willen graag naar huis na onze aankoop. Deze mw heete Mary Borgia en ik hoop dat ik haar nooit meer tegen kom!

Gewenste Oplossing:

Als deze mw hier op geattendeerd wordt en misschien zijn er wel meer klachten. Ik hoop dat het in ieder geval nut heeft deze klacht, want ik zit met een rot gevoel.

Beoordeling 1/10 star-1 (10)

Bericht van Robin van Klacht.nl

10 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst over deze klacht over Kwantum

Bericht van Robin van Klacht.nl

10 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst dat deze klacht over Kwantum nog niet in behandeling is genomen.

Alle klachten die gemeld zijn door
💡

Tip van onze consumentenexpert

Als consument in Nederland heeft u sterke rechten. Bij klachten kunt u de interne klachtenprocedure doorlopen, naar de Geschillencommissie of het Kifid stappen, of advies vragen bij ConsuWijzer.

Bron: ConsuWijzer / ACM