Klacht: Reclames van drogist Kruidvat

FonsvGr op 17 februari 2016 over Kruidvat in de categorie Drogisterijen

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Wacht op reactie
Klanttevredenheid: 1.0/10 ★☆☆☆☆
Bedrijf Kruidvat
Categorie Drogisterijen
Status Open
Datum 17 februari 2016

Een consument heeft besloten geen artikelen meer bij Kruidvat te kopen vanwege de overdaad aan irritante en fantasieloze advertenties op radio en tv. Deze advertenties worden als storend ervaren, en de consument voelt zich hierdoor lastiggevallen. Het indienen van de klacht bleek bovendien moeilijk via de website van Kruidvat.

Mijn Klacht:

Al geruime tijd koop ik bewust geen artikelen meer bij Kruidvat. De reden is de overdaad aan irritante goedkope en fantasieloze advertenties, zowel op de radio als op de tv.
Het lijkt helaas alleen maar toe te nemen en intussen vind ik dat sprake is van het lastig vallen van mensen, een soort stalking. Het feit dat ik nu moeite doe om een klacht te uiten (wat mij niet lukte op de site van Kruidvat), spreekt boekdelen.

Gewenste Oplossing:

Als Kruidvat ophoudt met het uitzenden van deze fantasieloze en domme reclames! Dom is zeker ook dat de overblijvende klanten blijkbaar niet doorhebben hoeveel zij bijdragen in de kosten van al deze reclames.

Beoordeling 1/10 star-1 (10)

Bericht van Robin van Klacht.nl

10 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst over deze klacht over Kruidvat

Bericht van Robin van Klacht.nl

10 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst dat deze klacht over Kruidvat nog niet in behandeling is genomen.

Alle klachten die gemeld zijn door
💡

Tip van onze consumentenexpert

Als consument in Nederland heeft u sterke rechten. Bij klachten kunt u de interne klachtenprocedure doorlopen, naar de Geschillencommissie of het Kifid stappen, of advies vragen bij ConsuWijzer.

Bron: ConsuWijzer / ACM