Klacht: ABN AMRO trekt geheel onterecht ondernemerskrediet en en veroorzaakt daarmee grote schade

oswareconsulting op 08 februari 2016 over ABN AMRO in de categorie Banken

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Klacht opgelost op 18 februari 2016
Reactie van het bedrijf:

Er is een officiële klacht ingediend voor de klant en er is een onderzoek gedaan. Het krediet is verleend op voorwaarde van inschrijving KVK. Verder dient iedere wijziging terstond aan ons worden doorgegeven. Dit volgens de Algemene Bepalingen Kredietverlening. Verder...

Bedrijf ABN AMRO
Categorie Banken
Status Opgelost
Datum 8 februari 2016

Een ondernemer diende een klacht in tegen ABN AMRO, omdat de bank in 2012 zijn bedrijfskrediet zonder enige rechtvaardiging stopzette. Ondanks zijn bezwaar dat hij zijn bedrijf nog steeds voerde, werd zijn rekening geblokkeerd en kreeg hij geen toegang meer tot zijn betaalrekening, wat leidde tot aanzienlijke schade voor zijn onderneming.

Mijn Klacht:

Medio 2012 ontving ik van ABNAMRO een brief met de mededeling dat de bank met de uitvoering van zijn zorgplicht besloten heeft om mijn bedrijfskrediet met onmiddelijke ingang stop te zetten. Reden: ik zou geen bedrijf meer voeren. Mijn bezwaar dat dat natuurlijk onzin was en dat uit de bewegegingen op de rekening kon worden opgemaakt dat er van een staking geen sprake was, werd terzijde gelegd. Aangezien de voorwaarde voor mijn bedrijfskrediet was dat ik uitsluitend bij de bank zou bankieren en aangezien ik niet in staat was op korte termijn aan het verzoek van complete terugbetaling te voldoen, werden mijn rekeningen geblokkeerd en dus mijn recht op een betaalrekening ontnomen. De volgschade is enorm: mijn bedrijf werd verplicht alle langlopende verplichtingen te beeindigen, regelingen met crediteuren, openstaande posten die niet voldaan konden worden, problemen met de betalingen van prive kredietfaciliteiten, contractbreuk met afnemers ,etc. Hierdoor daalde de omzet in mijn bedrijf significant en daalde mijn inkomen evenredeig. Schade tot nu toe: meer dan 150.000
De bank meent nog steeds in haar recht te staan en heeft daarom Lindorff verzocht de zaak op te lossen. Er komt echter geen oplossing.
Daarom deze actie.

Gewenste Oplossing:

ABNAMRO trekt onmiddelijk de vordering in, betaalt mij een redelijke schadevergoeding voor de ontstane schade, zorgt voor aanpassing van de BKR en biedt zijn excuses aan voor de misvatting, het onbeholpen accountmanagement en de ontstane schade.

Bericht van Robin van Klacht.nl

10 jaren geleden - Deze klacht is zojuist door ABN AMRO in behandeling genomen

Bericht van

10 jaren geleden - Goedemiddag meneer Jansen, Bedankt voor het plaatsen van uw klacht. Wat rot om te lezen dat uw bedrijf in de problemen is geraakt en de situatie dusdanig geëscaleerd is dat uw zaak nu bij Lindorff ligt. Ik wil graag uw klacht bekijken en onderzoeken. Hiervoor is telefonisch contact nodig. Zojuist heb ik u twee keer gebeld op het telefoonnummer wat u heeft doorgegeven. Ik krijg direct de bezettoon. Ik ontvang graag van u een telefoonnummer en een tijdstip wanneer u bereikbaar bent tijdens kantooruren. U kunt dit mailen naar: [email protected]. Als u in het onderwerp van de mail vermeld dat het om uw klacht gaat van klacht.nl, dan zal ik contact met u opnemen. Met vriendelijke groet, ABN AMRO Webcare Mw. L. Salama

Bericht van Robin van Klacht.nl

10 jaren geleden - We hebben bericht ontvangen dat ABN AMRO een oplossing geplaatst heeft bij deze klacht

Bericht van

10 jaren geleden - Goedemiddag meneer Jansen, Naar aanleiding van ons telefonisch contact heb ik een officiële klacht voor u ingediend. Van de klachtbehandelaar heb ik begrepen dat hij inmiddels telefonisch contact met u heeft gehad over de afwikkeling van de klacht. Hij heeft u tevens gewezen op de vervolgstappen, mocht u het niet eens zijn met de uitkomst van de klacht. Ik wens u en uw bedrijf veel succes in de toekomst. Met vriendelijke groet, ABN AMRO Webcare Mw. L. Salama

ABN AMRO

Heeft op 18 februari 2016 om 13:47 geantwoord

Geboden Oplossing:

Er is een officiële klacht ingediend voor de klant en er is een onderzoek gedaan. Het krediet is verleend op voorwaarde van inschrijving KVK. Verder dient iedere wijziging terstond aan ons worden doorgegeven. Dit volgens de Algemene Bepalingen Kredietverlening. Verder hebben wij de klant gewezen op de verdere klachtenprocedure, mocht de klant het toch niet eens zijn met de uitkomst van de klachtafhandeling.

Alle klachten die gemeld zijn door
💡

Tip van onze consumentenexpert

Als consument in Nederland heeft u sterke rechten. Bij klachten kunt u de interne klachtenprocedure doorlopen, naar de Geschillencommissie of het Kifid stappen, of advies vragen bij ConsuWijzer.

Bron: ConsuWijzer / ACM