Klacht: De zakken van het goudeerlijk brood

MARGREET1967 op 23 oktober 2015 over Jumbo in de categorie Supermarkten

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Wacht op reactie
Klanttevredenheid: 1.0/10 ★☆☆☆☆
Bedrijf Jumbo
Categorie Supermarkten
Status Open
Datum 23 oktober 2015

Een klant van Jumbo ervaart problemen met de broodzakken van het goudeerlijk brood, die scheuren wanneer het brood eruit wordt gehaald, vooral na het invriezen. Ondanks eerdere communicatie van Jumbo dat er aan het probleem gewerkt zou worden, merkt de klant nog geen verbetering.

Mijn Klacht:

De broodzakken van het goudeerlijk brood kunnen schijnbaar niet in de diepvries. Als je dan de zak vastpakt en je haalt het brood eruit scheurt de zak. Ik heb elke week 4 goudeerlijk broden bus korn en er is altijd 1 van de 4 broden waarvan de zak scheurt. Ze liggen bij mij niet lang in de diepvries , want ik gebruik ze op binnen een week.Volgens de broodafd. Jumbo hebben jullie gezegd dat er al iets aan gedaan is , maar dat merk ik als klant nog niet.

Gewenste Oplossing:

Ik ben tevreden wanneer de broodzakken sterker zijn en niet zo snel scheuren in de diepvries

Beoordeling 1/10 star-1 (10)

Bericht van Robin van Klacht.nl

10 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst over deze klacht over Jumbo

Bericht van Robin van Klacht.nl

10 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst dat deze klacht over Jumbo nog niet in behandeling is genomen.

Alle klachten die gemeld zijn door
💡

Tip van onze consumentenexpert

Bij producten met gebreken kunt u aanspraak maken op reparatie, vervanging of geld terug. De NVWA houdt toezicht op voedselveiligheid.

Bron: ConsuWijzer