Klacht: Laagseizoen?

Fleurtje Stoutjesdijk op 06 oktober 2015 over Efteling in de categorie Attractiepark

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Efteling has been notified of this complaint
Wacht op reactie
Bedrijf Efteling
Categorie Attractiepark
Status Open
Datum 6 oktober 2015

Samenvatting wordt geladen...

Mijn Klacht:

Wij zitten een dure midweek in eftelimg bosrijk. Er stond toen wij wilden boeken aangegeven dat er elke dag een treintje van het huisje naar het park zou rijden. Hier aangekomen enkel een bordje “excuses trein rijdt niet”. In de efteling aangekomen als eerste de fata morgana gesloten wegens onderhoud. Verder op de route bobslee dicht wegens technische problemen. Even verder de voor ons nog nieuwe attractie de baron, gesloten… Wegens storingen ten slotte; eftelings pagode gesloten. Waarom wordt er nergens vermeld dat er onderhoud gaande is en dit precies in onze week vakantie valt? Hadden wij dit geweten waren we een week eerder of later geboekt.

Gewenste Oplossing:

Wij vinden dat de efteling met een passende oplossing mag komen aangezien wij ontzettend uitkeken naar een aantal attracties en wij hier nu al 2 vd 4 dagen niet in kunnen en het er niet naar uit ziet dat dat de overige dagen wel gaat gebeuren.

Bericht van Robin van Klacht.nl

10 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst over deze klacht over Efteling

Bericht van Robin van Klacht.nl

10 jaren geleden - Ik heb een email gestuurd naar Efteling over deze klacht.

Bericht van Robin van Klacht.nl

10 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst dat deze klacht over Efteling nog niet in behandeling is genomen.

Alle klachten die gemeld zijn door
💡

Tip van onze consumentenexpert

Als consument in Nederland heeft u sterke rechten. Bij klachten kunt u de interne klachtenprocedure doorlopen, naar de Geschillencommissie of het Kifid stappen, of advies vragen bij ConsuWijzer.

Bron: ConsuWijzer / ACM