Klacht: samsung s4

Dominique0711 op 08 mei 2015 over Samsung in de categorie Electronica Merken

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Wacht op reactie
Bedrijf Samsung
Categorie Electronica Merken
Status Open
Datum 8 mei 2015

Een klant heeft herhaaldelijk problemen ervaren met Samsung-mobielen, waarbij elk toestel na ongeveer twee jaar defect raakt. Het recentste toestel, een Samsung S4, vertoonde na een update een defect aan het binnenbeeld, ondanks dat het toestel niet was gevallen. De winkel bevestigde dat het binnenbeeld kapot is.

Mijn Klacht:

ik heb al meerderen mobielen van jullie gehad. en elke keer gaat het na twee jaar kapot door een rare reden. nu is me samsung s4 van twee jaar oud het binnnen beeld kapot. ik heb hem niet laten vallen en opeens doet me samsung na een update het niet meer. Toen ging ik naar de winkel en zouden ze dat me binnnen beeld kapot is.

Gewenste Oplossing:

Nou wanneer me samsung naar twee jaar nietop een rare reden kapot gaat terwel ik hem niet laat vallen niks. en dat er goed word gekeken naar de kwaliteit die je verkoopt want ik mag nu weer ruim 125 euro af gaan tikken ik ben er nu is klaar mee!

Bericht van Robin van Klacht.nl

11 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst over deze klacht over Samsung

Bericht van Robin van Klacht.nl

11 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst dat deze klacht over Samsung nog niet in behandeling is genomen.

Alle klachten die gemeld zijn door
💡

Tip van onze consumentenexpert

Als consument in Nederland heeft u sterke rechten. Bij klachten kunt u de interne klachtenprocedure doorlopen, naar de Geschillencommissie of het Kifid stappen, of advies vragen bij ConsuWijzer.

Bron: ConsuWijzer / ACM