Klacht: Gevraagd om abonnement te stoppen of bevriezen i.v.m detentie

Jeroen almere op 01 januari 2015 over Simpel in de categorie Mobiele Telefonie

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Simpel has resolved this complaint
Klacht opgelost op 6 januari 2015
Reactie van het bedrijf:

Detentie is geen geldige voorwaarde voor het ontbinden van het contract. Ik kan uw klacht daarom niet in behandeling nemen, mede vanwege het feit dat de vordering inmiddels bij Direct Pay ligt.

Bedrijf Simpel
Categorie Mobiele Telefonie
Status Opgelost
Datum 1 januari 2015

Een klant van Simpel heeft in december 2013 verzocht om zijn abonnement te stoppen of te bevriezen vanwege detentie, maar het bedrijf weigerde dit omdat zij dit geen dringende reden vonden. Ondanks meerdere e-mails bleef Simpel rekeningen sturen en in december 2014 ontdekte de klant dat de vordering was verkocht aan DirectPay Services B.V. De klant vraagt zich af of dit rechtmatig is.

Mijn Klacht:

In december nummer laten blokkeren en brief gestuurd of stopzetten of bevriezen van een abonnement mogelijk is i.v.m. Detentie.
Antwoord ven simpel was NEE want dat was geen dringende reden.
Laatste rekening in januarie betaald incl. De gesprekskosten in december van 2013.
Simpel bleef gewoon rekeningen sturen heb diverse mails gestuurd maar zij bleven op hun standpunt staan.
Kreeg nu in december 2014 via via een brief in handen dat zij de vordering in oktober 2014 hadden verkocht aan directpay services b.v.
Kan dit zomaar?

Gewenste Oplossing:

Als simpel gewoon doet wat ik gevraagd had abonnement. Na detentie weer gewoon opstarten.

Bericht van Robin van Klacht.nl

11 jaren geleden - Ik heb een email gestuurd naar Simpel over deze klacht.

Bericht van Robin van Klacht.nl

11 jaren geleden - Deze klacht is zojuist door Simpel in behandeling genomen

Bericht van Robin van Klacht.nl

11 jaren geleden - We hebben bericht ontvangen dat Simpel een oplossing geplaatst heeft bij deze klacht

Simpel

Heeft op 06 januari 2015 om 14:56 geantwoord

Geboden Oplossing:

Detentie is geen geldige voorwaarde voor het ontbinden van het contract. Ik kan uw klacht daarom niet in behandeling nemen, mede vanwege het feit dat de vordering inmiddels bij Direct Pay ligt.

Bericht van Robin van Klacht.nl

11 jaren geleden - De melder van de klacht heeft zojuist de oplossing van Simpel beoordeeld.

Jeroen almere

Heeft op 08 januari 2015 om 16:08 geantwoord

Dit is weer een kul oplossing Simpel had veel eerder kunnen en moeten reageren op mijn vraag.
En niet na 10 maanden de vordering VERKOPEN AAN DIRECT PAY

Alle klachten die gemeld zijn door
💡

Tip van onze consumentenexpert

Bij telecomproblemen kunt u terecht bij de Geschillencommissie Telecommunicatie. Providers moeten storingen binnen een redelijke termijn verhelpen en zijn verplicht een kosteloze klachtenprocedure te bieden.

Bron: Geschillencommissie Telecommunicatie