Klacht: Prijsstickers

Mw. Brouwer op 01 augustus 2014 over Kruidvat in de categorie Drogisterijen

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
🔄 In behandeling
Bedrijf Kruidvat
Categorie Drogisterijen
Status In behandeling
Datum 1 augustus 2014

Een klant van Kruidvat heeft geklaagd over de prijsstickers op plastic bordjes en glazen, die moeilijk te verwijderen zijn zonder schade aan de artikelen te veroorzaken. De stickers zijn op verschillende plaatsen aangebracht, waardoor het lastig is om ze te verwijderen zonder krassen of lijmresten achter te laten, wat het geven van cadeaus bemoeilijkt.

Mijn Klacht:

Ik heb bij u plastic bordjes en glazen gekocht, op ieder artikel zaten 3 prijsstickers, verdeeld over het hele artikel. De sticker van de fabrikant zit onderop het artikel, deze kan je zo verwijderen, die van jullie zitten aan de zijkant of bovenop en zijn er met geen mogelijk af te krijgen zonder schade, of het artikel is bekrast, of het kleeft van de lijmresten.
Trouwens, als je iemand iets cadeau wilt geven van het kruitvat is dit altijd een ramp.

Gewenste Oplossing:

Als de prijssticker makkelijk te verwijderen is en op een plaats zit die niet direct opvalt.

Bericht van Robin van Klacht.nl

11 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst over deze klacht over Kruidvat

Bericht van Robin van Klacht.nl

11 jaren geleden - Deze klacht is zojuist door Kruidvat in behandeling genomen

Alle klachten die gemeld zijn door
💡

Tip van onze consumentenexpert

Als consument in Nederland heeft u sterke rechten. Bij klachten kunt u de interne klachtenprocedure doorlopen, naar de Geschillencommissie of het Kifid stappen, of advies vragen bij ConsuWijzer.

Bron: ConsuWijzer / ACM