Klacht: Bezorger blijft in auto en rijdt weg met melding: “was niet thuis”

Stempel op 17 juli 2014 over DHL in de categorie Koeriersbedrijven en post

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
DHL has been notified of this complaint
Wacht op reactie
Bedrijf DHL
Status Open
Datum 17 juli 2014

Op zaterdag 12 juli 2014 zag de klager de DHL-bezorger voor zijn raam aankomen, maar de bezorger verliet zijn auto niet en reed weg zonder aan te bellen. Later ontving de klager een melding dat hij "niet thuis" was, terwijl hij daadwerkelijk aanwezig was. Er werd geen briefje achtergelaten, wat de situatie verder verergerde.

Mijn Klacht:

Op zaterdag 12-07-2014 stond ik om 12.30 uur met een kopje koffie voor het raam. De auto van de DHL-bezorger komt aanrijden en stopt (DHL-logo op de ramen). De bezorger blijft een paar minuten zitten en rijdt dan weg. Hij is dus zijn auto niet uit geweest en aanbellen was dus onmogelijk. Even later zie ik online dat de bezorger bij mij is langs geweest en dat ik “niet thuis was”. Uh, ik stond voor het raam en de bezorger heeft zijn auto niet verlaten! Op de website staat er een kopje met “Bezorger gemist” en daar kan je een code invullen die op het kaartje staat wat in je brievenbus moet zitten. 1. Er was geen briefje 2. Ik heb de bezorger niet gemist, de bezorger was zo asociaal om gewoon te zeggen dat ik er niet was terwijl hij zijn auto niet verliet. Het was bijna 13.00 uur, eind dienst blijkbaar dus nog even snel wat klanten ‘afronden’.

Gewenste Oplossing:

-Als de bezorger direct gebeld werd dat hij het pakketje meteen moet bezorgen. Maar dat kan niet, DHL is op zaterdag niet bereikbaar.
-Excuus van DHL plus vergoeding verzendkosten.
-Consequenties voor de bezorger: officiële waarschuwing. Is dit vaker voorgekomen bij deze bezorger: ontslag.

Bericht van Robin van Klacht.nl

11 jaren geleden - Ik heb een email gestuurd naar DHL over deze klacht.

Reactie van de melder van de klacht

11 jaren geleden - 12-07: DHL via hun website gemaild. Later op de dag het afleveradres gewijzigd (DHL afleverpunt), om dit niet nogmaals mee te maken. 17-07: Reactie DHL: "Volgens onze gegevens heeft de bezorger wel een briefje achtergelaten. Als dit niet bij u in de bus is geweest zal de chauffeur op een verkeerd adres zijn geweest. Excuses voor het ongemak." Die gegevens zijn afkomstig van de bezorger die dus in zijn auto bleef zitten en niets gedaan heeft. Nou ja, niets. Hij heeft keihard gelogen dat ik niet thuis was, terwijl ik dat wel was. Ik heb eerder gevraagd (en na dit antwoord nogmaals) om de bezorger hierop aan te spreken.

Alle klachten die gemeld zijn door
💡

Tip van onze consumentenexpert

Als uw pakket niet aankomt, is de verkoper verantwoordelijk — niet de bezorgdienst. U heeft recht op een nieuw product of volledige terugbetaling.

Bron: ConsuWijzer / ACM