Klacht: Opzeggen voordeelurenabonnement niet mogelijk

KrishnaD op 03 april 2014 over NS in de categorie Openbaar Vervoer

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Klacht opgelost op 4 april 2014
Reactie van het bedrijf:

Abonnement beëindigd

Bedrijf NS
Categorie Openbaar Vervoer
Status Opgelost
Datum 3 april 2014

Een klant van NS heeft geprobeerd zijn voordeelurenabonnement op te zeggen, maar kreeg te horen dat dit niet mogelijk was tijdens de verlengingsperiode. De klant verwijst naar de wet van Dam, die stelt dat een abonnement altijd opzegbaar moet zijn na de eerste verlenging, en is het niet eens met de uitleg van de klantenservice dat hij pas na een bepaalde datum kan opzeggen. De klacht is inmiddels opgelost.

Mijn Klacht:

Vandaag belde ik NS op om mijn voordeelurenabonnement op te zeggen, aangezien ik deze niet meer nodig heb. Krijg ik te horen van ene onbehulpzame mevrouw Bakker dat een voordeelurenabonnement niet is op te zeggen in de, door NS zogenoemde verlengingsperiode. Volgens de wet van Dam moet een abonnement voor de consument ten alle tijde op te zeggen zijn na de eerste verlenging (welke reeds jaren geleden plaats heeft gevonden), met een maan opzegtermijn. Mevrouw Bakker zegt volgens “het systeem” nu niet op te kunnen zeggen. Of ik haar na 12 april (11 april eindigt het laatste jaar) weer terug wil bellen, dan zou er opgezegd kunnen worden, MET een maand opzegtermijn. Daar ben ik het dus niet mee eens, en de wet van Dam is het ook niet. Wat blijkbaar de voorwaarden van NS zeggen, is dus niet wettelijk. Ik ben helemaal niet blij met deze onpersoonlijke behandeling van “het systeem” waarachter de NS zelf en de medewerkers van NS zich schuilen. Ik wil mijn abonnement per vandaag met een maand opzegtermijn opzeggen en niet over 2 weken, dank u wel.

Gewenste Oplossing:

Als de NS zich aan de wet van Dam houdt en opzeggen (na het eerste jaar) ten alle tijden kan, dank u vriendelijk. Ook zou ik graag een wat persoonlijkere behandeling willen, mensen gaan namelijk vóór systemen. Medewerkers zouden dus ook over systemen moeten kunnen beslissen en niet systemen over medewerkers.

Bericht van Robin van Klacht.nl

12 jaren geleden - Deze klacht is zojuist door NS in behandeling genomen

Bericht van Robin van Klacht.nl

12 jaren geleden - We hebben bericht ontvangen dat NS een oplossing geplaatst heeft bij deze klacht

NS

Heeft op 04 april 2014 om 09:36 geantwoord

Geboden Oplossing:

Abonnement beëindigd

Alle klachten die gemeld zijn door
💡

Tip van onze consumentenexpert

Bij treinvertragingen van 30+ minuten heeft u recht op compensatie. Vervoerders zijn verplicht reizigers te informeren over hun rechten.

Bron: Europese passagiersrechten