Klacht: Wel op voorraad, of toch niet ?

wilfred1971 op 05 januari 2014 over Mister Auto Webshop in de categorie Internetshops - Auto's en auto onderdelen

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Klacht opgelost op 15 januari 2014
Status Opgelost
Datum 5 januari 2014

Een klant van Mister Auto Webshop heeft uitlaatdelen en ruitenwissers besteld voor zijn oldtimer Saab, maar ontdekte dat de uitlaat niet leverbaar was, terwijl de andere onderdelen wel zijn verzonden. De klant vraagt zich af waarom de webshop niet communiceert over de beschikbaarheid van een vergelijkbare uitlaat van een ander merk, en vindt de verzendkosten voor de ruitenwissers nu onevenredig hoog.

Mijn Klacht:

Afgelopen week wat uitlaatdelen besteld voor mijn oldtimer Saab. Omdat ik toch verzendkosten betalen moet ook maar gelijk 2 ruitenwissers erbij besteld. Wat schetst mijn verbazing: de uitlaat is niet leverbaar. De rest van de spullen zijn nu wel verstuurd waaronder 2 beugels om de uitlaat mee te bevestigen. Wat moet ik daar nu mee als ik de uitlaat ook niet heb. Verder ontvang ik nu nog 2 ruitenwissers die nu wel onevenredig duur worden door de verzendkosten. Volgens de site is er soortgelijke uitlaat, maar dan van een ander merk wel leverbaar. Ik vraag mij af waarom zoiets dan niet kan worden gecommuniceerd ?

Gewenste Oplossing:

Mocht de andere uitlaat wel leverbaar zijn een gratis verzending en anders alles retour en ik gewoon mijn geld terug, Inclusief de verzendkosten.

Bericht van Robin van Klacht.nl

12 jaren geleden - Deze klacht is zojuist door Mister Auto Webshop in behandeling genomen

Bericht van Robin van Klacht.nl

12 jaren geleden - We hebben bericht ontvangen dat Mister Auto Webshop een oplossing geplaatst heeft bij deze klacht

Bericht van Mister Auto Webshop

12 jaren geleden - Beste klant, Dank voor uw reactie op klacht.nl. Onze excuses voor het ongemak. De verzendkosten worden ter compensatie van het ongemak aan u terug gestort. Indien u wenst kunnen wij een retourbon voor u aanmaken. Zijn er onderdelen die u retour wil zenden voor restitutie? Wij willen u een gratis levering aanbieden bij een eventuele volgende bestelling. Wij hopen u daarmee tegemoet te kunnen komen en u spoedig nogmaals op onze website te mogen verwelkomen. Met vriendelijke groet, Het Team Mister-Auto

Alle klachten die gemeld zijn door
💡

Tip van onze consumentenexpert

Als consument in Nederland heeft u sterke rechten. Bij klachten kunt u de interne klachtenprocedure doorlopen, naar de Geschillencommissie of het Kifid stappen, of advies vragen bij ConsuWijzer.

Bron: ConsuWijzer / ACM