Klacht: Envelop zoek ?

cowenchicken op 05 december 2013 over PostNL in de categorie Koeriersbedrijven en post

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
PostNL has been notified of this complaint
Wacht op reactie
Bedrijf PostNL
Status Open
Datum 5 december 2013

Een klant heeft een bubbelenvelop verstuurd naar Assen, die niet is aangekomen, wat teleurstelling veroorzaakt. De envelop was bestemd voor Sinterklaasavond en is op 2 november 2013 verzonden vanuit Winschoten. De afzender hoopt dat PostNL voldoende informatie heeft ontvangen om het probleem op te lossen.

Mijn Klacht:

Geachte TNT,

We hebben een bubbelenvelop verstuurd naar het volgende postcode.
9406 RR 75 Assen aan de Dhr/Mevr S.J Koopmans
Deze is niet aangekomen. Wat zeer teleurstellend is. Dit was namelijk bestemd voor Sinterklaas avond.

De envelop is verstuurd op 02-11-2013 bij Burg. Schönfeldplein 9 Postcode: 9671 CA Plaats: Winschoten Telefoon: 0597 – 423277 ( Schuringa Kantoorartikelen )

Hopend u voldoende te hebben geinfomeerd

Met vriendelijke groet,

R. Fial
Hyacintstraat 13
9679EW
Scheemda
abn amro NL85ABNA0543373630

Gewenste Oplossing:

De totale kosten hiervan zijn € 26,45 incl verzenden.
Graag de totale kosten willen we vergoed hebben. Zodat we deze mensen alsnog tevreden kunnen stellen.

Dhr Mevr S.J Koopmans zijn te bereiken onder het volgend telefoon nummer. 0592344286

Bericht van Robin van Klacht.nl

12 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst over deze klacht over PostNL

Bericht van Robin van Klacht.nl

12 jaren geleden - Ik heb een email gestuurd naar PostNL over deze klacht.

Bericht van Robin van Klacht.nl

12 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst dat deze klacht over PostNL nog niet in behandeling is genomen.

Alle klachten die gemeld zijn door
💡

Tip van onze consumentenexpert

Als uw pakket niet aankomt, is de verkoper verantwoordelijk — niet de bezorgdienst. U heeft recht op een nieuw product of volledige terugbetaling.

Bron: ConsuWijzer / ACM