Klacht: geen whatssapp op blackberry

Demi95 op 07 mei 2013 over Vodafone in de categorie Mobiele Telefonie

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Klacht opgelost op 16 mei 2013
Reactie van het bedrijf:

We hebben de klant een reactie via e-mail gestuurd met daarin een passende oplossing.

Bedrijf Vodafone
Categorie Mobiele Telefonie
Status Opgelost
Datum 7 mei 2013

Een gebruiker met een Blackberry Bold 9000 ondervindt problemen met het functioneren van WhatsApp, dat vastloopt op 'wachten op netwerk', ondanks pogingen om verbinding te maken via draadloos internet. De klant vraagt om hulp bij het oplossen van dit probleem.

Mijn Klacht:

Ik heb een blackberry bold 9000. Ik heb whatsapp om mijn telefoon maar die werkt niet. Ik heb zelf al geprobeerd om verbinding te maken via mijn draadloze internet maar als ik bij whatssapp op mijn telefoon kijk blijft het steken op ‘wachten op netwerk’.Kunt u mij helpen dit probleem om te lossen?

Gewenste Oplossing:

Het laten werken van whatsapp op mijn blackberry.

Bericht van Robin van Klacht.nl

13 jaren geleden - Deze klacht is zojuist door Vodafone in behandeling genomen

Bericht van Robin van Klacht.nl

13 jaren geleden - We hebben bericht ontvangen dat Vodafone een oplossing geplaatst heeft bij deze klacht

Vodafone

Heeft op 16 mei 2013 om 16:01 geantwoord

Geboden Oplossing:

We hebben de klant een reactie via e-mail gestuurd met daarin een passende oplossing.

Alle klachten die gemeld zijn door
💡

Tip van onze consumentenexpert

Bij telecomproblemen kunt u terecht bij de Geschillencommissie Telecommunicatie. Providers moeten storingen binnen een redelijke termijn verhelpen en zijn verplicht een kosteloze klachtenprocedure te bieden.

Bron: Geschillencommissie Telecommunicatie