Klacht: editie enigma

r. muyres op 06 april 2013 over Calatus B.V. in de categorie Boeken

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Wacht op reactie
Categorie Boeken
Status Open
Datum 6 april 2013

Een klant van Calatus B.V. heeft op 12 oktober 2012 een factuur ontvangen voor een halfjaarlijks abonnement op Editie Enigma, welke op 18 oktober 2012 is betaald. Na tijdige opzegging van het abonnement op 12 maart 2013 ontvangt de klant echter alsnog een rekening voor een volgend halfjaar en wordt geconfronteerd met herhaalde betalingsherinneringen en aanmaningen, ondanks protesten.

Mijn Klacht:

Op 12-10-2012 krijg ik de factuur van mijn halfjaarlijks abonnement op Editie enigma, die ik netjes op 18-10-2012 betaal.
Op die factuur staat vermeld: gefactureerd vanaf: 12-10-2012 t/m 25-4 2013. Editie enigma betaalperiode halfjaar voor 68,30.
Op 12-3-2013 zeg ik mijn abonnement op, dus ruim op tijd.
Toch krijg ik nog een rekening voor een volgend half jaar die ik uiteraard niet betaal daar ik tijdig,6 weken voor het verstrijken van het half jaar heb opgezegd.
Vanaf die tijd word ik gebombardeerd met betalingsherinneringen en aanmaningen zowel schriftelijk als per email. Al mijn protesten hebben nog geen resultaat gehad.

Gewenste Oplossing:

Ik wil eindelijk van het hele gedoe af zijn.

Bericht van Robin van Klacht.nl

13 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst over deze klacht over Calatus B.V.

Bericht van Robin van Klacht.nl

13 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst dat deze klacht over Calatus B.V. nog niet in behandeling is genomen.

Alle klachten die gemeld zijn door
💡

Tip van onze consumentenexpert

Als consument in Nederland heeft u sterke rechten. Bij klachten kunt u de interne klachtenprocedure doorlopen, naar de Geschillencommissie of het Kifid stappen, of advies vragen bij ConsuWijzer.

Bron: ConsuWijzer / ACM